ОСТАННІ НОВИНИ

На Донеччині впіймали бойовика «ДНР», який мордував українських полонених

|

У місті Сватово Донецької області затримано громадянина України, який підозрюється у незаконному утриманні і конвоюванні полонених військовослужбовців Збройних Сил України Про це повідомляють у ГПУ, пише Еспресо.

Головна військова прокуратура разом з СБУ затримали бойовика 10 лютого. Його підозрюють у тому, що у період з серпня по грудень 2014 року у складі терористичної організації «ДНР» здійснював незаконне утримання і конвоювання полонених військовослужбовців Збройних Сил України, які незаконно утримувалися у приміщенні Управління Служби безпеки України в Донецькій області (м. Донецьк, вул. Щорса, 62).

При цьому він спільно з іншими терористами, всупереч Женевській конвенції про поводження з військовополоненими від 12.08.1949, користуючись беззахисним станом полонених та відсутністю можливості до самозахисту, застосовував до них фізичне насильство, наносив побої, мордував, погрожував вбивством, вчиняв інші дії, які створювали загрозу їхньому здоров’ю і життю.

Слідством установлено 11 військовослужбовців, які потерпіли від дій зазначеної особи.

11 лютого 2017 року йому повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України), пособництві у веденні агресивної війни проти України (ч. 2 ст. 437 КК України) та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Також до нього застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на два місяці.

ГПУ просить осіб, які постраждали від рук зазначеного учасника «ДНР» або були очевидцями злочинних дій останнього, невідкладно звертатися до старшого слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури Сергія Шульгіна (тел. 067-676-12-79).

Фото: gp.gov.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...