Поліція порушила кримінальну справу за «блокаду» залізниці на Луганщині

|

Поліція порушила справу через блокування залізниці між станціями Світланове та Шипілове у Луганській області людьми у камуфляжному одязі, серед яких є народні депутати.

Провадження відкрито за блокування транспортних комунікацій шляхом влаштування перешкод, яке порушило нормальну роботу транспорту. Про це повідомила прес-секретар прокуратури Луганської області Ганна Зикова.

Мова про блокування транспортних комунікацій, яке порушує роботу транспорту, створює небезпеку для життя людей чи призводить до інших тяжких наслідків. Такі дії карають штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів або виправними роботами до 2 років, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 3 років.

За словами Г. Зикової, 25 січня черговий диспетчер зі станції Лиман повідомив поліції про події. Прокуратура області здійснює процесуальне керівництво у справі.

Черговий повідомив, що о 13:00 середи за 41 кілометр перегону між станціями Світланове й Шипілове в районі залізничної колії перебувають близько 50 осіб у камуфльованому одязі, серед яких є народні депутати.

Так вони протестують проти провезення залізничним транспортом вантажів на непідконтрольну Києву територію та у зворотній бік.

Слідчо-оперативну групу блокувальники не допускають, вона змогла здійснити лише попередній огляд місця подій, сказала Зикова.

Блокувальники встановили дерев’яні «їжаки», які перешкоджають проїзду на територію. Поряд із колією встановлено намет.

Як повідомляє речниця поліції Луганської області Тетяна Погукай, серед блокувальників перебувають нардепи Семен Семенченко, Павло Костенко, Тарас Пастух, Володимир Парасюк, а також помічник народного депутата України Анатолій Виноградський (начальник штабу ветеранів АТО)».

«Вони розмістили на залізничній колії три дерев’яні «їжаки» та оголосили про початок безстрокової громадської акції непокори щодо недопущення перевезення залізничним транспортом вантажів на непідконтрольну українській владі територію та у зворотному напрямку. Поряд з колією встановлено намет для учасників акції», – інформує Погукай.

Депутати-блокувальники називають незаконними перевезення через лінію розмежування.

Учасники акції також стверджують, що на них намагався наїхати вантажний потяг, аби «прорвати блокаду». Натомість вони використали затримані вагони для свого зігріву.

УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.