ОСТАННІ НОВИНИ

Машина застрягла у снігу. Топ-5 порад, як вибратись із «пастки»

|

У нашій країні застряглий автомобіль – не рідкість. Проте одна справа – спостерігати, як хтось застряг, і допомагати йому вибратися, і зовсім інша – засісти самому. Звичайно, в таких ситуаціях ми всі поводимося по-різному: хтось намагається вийти із становища, а хтось просто чекає, коли до нього прийдуть на допомогу інші водії.

mashina-u-snigu

Отже, що робити, якщо застрягла машина – інструкція:

По-перше, не нервувати!

Так-так, перше, що вам потрібно зробити – це зберегти свій спокій, щоб необдуманими діями не погіршити ситуацію. Наприклад, деякі водії, коли машина застрягла у багнюці, снігу, піску, намагаються вибратися «газуванням». Такі дії невірні і ще глибше «саджають» машину в землю.

По-друге, розхитувати автомобіль.

Що це означає? Звичайно ж, це словосполучення не має на увазі під собою штовхання машини в ту або іншу сторону, хоча в якійсь мірі цей процес можна описати так. Тільки штовхати машину потрібно не своєю фізичною силою, а з допомогою коробки передач. Для початку рівняємо кермо, щоб колеса стояли прямо, потім трохи натискаємо на педаль газу, намагаючись подати машину вперед, коли машина починає відкочуватися назад швидко включаємо задню передачу і знову легенько тиснемо на газ. Якщо і при русі прямо, і при русі назад ваша машина з місця не рушає (навіть на міліметр), а просто шліфує землю, поверніть колеса трохи вбік і спробуйте знову. Проводите такі дії до тих пір, поки не визначитеся з напрямом можливого виїзду.

Реклама партнерів

До речі, як тільки відчуєте, що машина почала рух, не зупиняйтеся. Рухайтеся до тих пір, поки не виїдете на тверду поверхню.

Крім того розкачку можна проводити і іншим способом, без задньої передачі: методом «газ-пауза-газ-пауза-газ…».

По-третє, копати.

Ця порада особливо актуальна, коли машина застрягла в снігу. З допомогою лопати (добре б возити її завжди з собою) або підручних предметів (шматка дерева, ковпаків з коліс та ін) при її відсутності прокопайте відкритий шлях для кожного з коліс, довжиною хоча б 1 метр. Якщо в машині є ще технічна сіль або інші ефективні засоби у боротьбі зі снігом, можна паралельно використовувати і їх.

По-четверте, додати зчеплення.

Щоб автомобіль зміг вибратися зі снігу, багнюки чи піску, необхідно збільшити площу його зчеплення з дорогою. Для цього, наприклад, безпосередньо під колеса можна насипати піску, покласти солому, спеціальні килимки. У разі, якщо машина застрягла в піску, в прокопані колії укладіть гілочки, камені або дошки і спробуйте виїхати за ним. До речі, якщо трохи подспустить колеса, поверхня стикання з дорогою також зросте, тому іноді можна спробувати і такий варіант. Тільки не забудьте, вибравшись на нормальну дорогу, знову їх накачати.

По-п’яте, поставити колеса на іншу поверхню.

Якщо описана вище порада вам не допомогла, значить, сидите ви міцно, і можна спробувати інший варіант – за допомогою домкрата по черзі підняти колеса, і всі описані вище матеріали (каміння, дошки, гравій тощо) покласти безпосередньо під них, а не вперед. Так ви точно зможете вибратися «на свободу».

Джерело: avtosovet.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.