ОСТАННІ НОВИНИ

За рік захворюваність на туберкульоз зросла на 8%

|

За останній рік в Україні захворюваність на туберкульоз зросла на 8%, повідомляє Укрінформ.

18022015_29

Про це під час зустрічі з представниками ПРООН розповіла заступник міністра охорони здоров’я Оксана Сивак.

«У порівнянні з 2015 роком ми вже маємо зростання на 8%. Фактори можуть бути різні. Одним з них є соціально-економічна криза, яка поглибилася через військовий конфлікт на сході країни», – сказала Сивак.

Реклама партнерів

За даними МОЗ, тільки в східних регіонах країни до початку бойових дій проживало 15% виявлених та взятих на облік хворих на туберкульоз. З посиленням міграції населення через військові дії ситуація з виявленням та лікуванням туберкульозу опинилася на межі критичної.

Згідно зі статистичними даними МОЗ, які навела заступник міністра, у 2015 році рівень захворюваності становив 70,5 осіб на 100 тисяч населення. Втім, за її словами, за розрахунковими даними насправді кількість хворих на 100 тисяч населення становить 90 осіб. При цьому зростає кількість хворих одночано на ВІЛ/СНІД та туберкульоз: у 2015 році цей показник склав 13 осіб на 100 тисяч населення за статистичними даними, і 20 на 100 тисяч населення за розрахунками міжнародних та громадських організацій.

За словами Сивак, 75% тих, хто вперше захворів на туберкульоз, – представники незахищених верств населення, 58,4 % з них – безробітні особи працездатного віку, 5% – особи без постійного місця проживання, 1% – особи, які повернулись з місць позбавлення волі. Серед уперше зареєстрованих хворих на ТБ 12,1 % становили хворі, які зловживають алкоголем, та 7% – споживачі ін’єкційних наркотиків.

Крім того, за останні роки, в Україні зростає захворюваність на мультирезистентні форми туберкульозу (стійкі форми до медпрепаратів – ред). З 2009 року кількість виявлених хворих із мультирезистентим туберкульозом зросла більше ніж вдвічі: з 3 482 осіб до 8440 у 2015 році. В 2014 році Україна увійшла до пятірки країн із найбільшим тягарем мультирезистентного туберкульозу.

«Це є загрозою для сусідніх країн Європейського регіону, і така напружена ситуація  з туберкульозом може бути перешкодою на шляху до євроінтеграції. Станом на сьогодні, на жаль, ми залишаємося резервуаром інфекції для Європи, тому перш за все маємо боротися  заради здоров’я нашого населення, але й розуміти, що наші сусіди теж переймаються цією проблемою», – зазначила заступник міністра.

Фото: www.volynnews.com

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.