ОСТАННІ НОВИНИ

Росія готує потужну дестабілізацію України, – СБУ та розвідка

|

Служба безпеки та Служба зовнішньої розвідки України отримали оперативні матеріали, які викривають плани РФ з масштабної дестабілізації ситуації в Україні, старт якої заплановано на 15 листопада. Про це львівському порталу повідомили у прес-службі СБ України.

74

За словами начальника Департаменту захисту національної державності СБ України Анатолія Дублика, розвідувальні дані в цілому збігаються із змістом так званого «Плану першочергових заходів зі дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні «Шатун». Підтвердженням цьому є маса інформації, вилученої з поштової скриньки радника президента Російської Федерації Владислава Суркова.

«Безпосереднє керівництво реалізацією цього плану здійснює його перший заступник Ардзінба, а контакт з політичними рухами та громадськими організаціями в Україні, задіяними в акціях напряму чи всліпу, здійснює громадянин Вірменії Мартиросян», – йдеться у повідомленні СБУ.

Реклама партнерів

Спецслужбою зафіксовані виїзди окремих організаторів груп до РФ для отримання фінансування та інструкцій з проведення акцій. При цьому ворог розраховує і на ефективність використання всліпу активності низки громадських та політичних рухів.

«Метою плану є внутрішня дестабілізація, організація дострокових виборів в Україні, посилення позицій проросійських сил в новому парламенті із перспективою ревізії європейського курсу та зміни зовнішньополітичного вектору держави. Старт активних дій заплановано на 15 листопада – з «Всеукраїнської акції протесту банківських вкладників». З 17 листопада основний акцент протестних акцій зміщується на питання підвищення тарифів. «Протест» має перерости в блокування урядових структур, розширенням претензій та вимог до влади», – йдеться у заяві СБУ.

За задумом російських кураторів, акціям протесту планується створити видимість масової підтримки, зокрема, вже розгорнута активна агітація в соціальних мережах із закликами всілякої допомоги «протестантам».

Дані, отримані СБУ та СЗР, свідчать, що російські сценаристи запланували масові безлади і навіть загибель «низки учасників акцій протесту».

«Першою контрольно-проміжною датою визначено 24 листопада, коли має відбутися саміт України – ЄС, присвячений фіналізації питання про надання Україні безвізового режиму. Протягом другої половини листопада-початку грудня також планується проведення сесій кількох обласних Рад, які під гаслами децентралізації вимагатимуть практики договірних відносин між «Кабінетом Міністрів України та місцевими радами». Як відомо, низка обласних Рад ще раніше ухвалила такі рішення, і Службі відомо, яка з політичних сил була ініціатором його постановки на порядок денний.

У регіонах планується проведення зборів (форумів) громад з подальшим проведенням підсумкового Всеукраїнського форуму місцевих рад. Прямих вимог федералізації не передбачається – натомість обрана стратегія «повзучої ерозії» центральної влади», – йдеться у повідомленні відомства.

Водночас із дестабілізацією в Києві Кремль планує загострення і на фронті.

«Елементом плану є посилення напруги, доведення інтенсифікації обстрілів до найвищого за останній рік рівня, провокування локальних сутичок тощо. Ця тенденція вже чітко фіксується на лінії зіткнення. Мета – загнати українську владу в глухий кут і вести наступ з двох боків – зовні та зсередини», – говорять правоохоронці.

«Закликаємо громадян не дати використати себе російським спецслужбам, які не гребують будь-якими методами для дестабілізації ситуації та знищення України. Закликаємо до виваженості та обережності всі політичні силі, які не бажають стати учасниками чужої гри, ворожої до національних інтересів України», – закликає Служба безпеки та Служба зовнішньої розвідки України.

Тим часом нардеп Микола Величкович заявляє, що втілити задум Росії вже допомагають партії «Опозиційний блок» та «Батьківщина».

«Спочатку будуть акції під Нацбанком. Там свої акції вже почала Юлія Тимошенко в унісон разом з «Опоблоком» і керівником адміністрації Януковича Льовочкіним.

Далі, акції перейдуть на тему тарифів з вимогою їх зниження, тема тарифів , і як відомо, цю тему постійно піднімає знову таки Юлія Тимошенко.

Третій етап – дострокові парламентські вибори, про що знову таки говорить лише Батьківщина та Опоблок. Мета перевиборів – привести до влади проросійські сили і змінити зовнішній курс України з європейського на Схід», – говорить нардеп.

«Мета – показати, що київська влада не контролює ситуацію і почати вимоги з боку місцевих рад про окремі відносини з Києвом, що відповідає плану Росії з Федералізації України», – переконаний Микола Величкович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.