ОСТАННІ НОВИНИ

Активісти виявили 10 нелегальних пунктів обміну валюти і нарікають, що влада бездіє

|

Громадські активісти виявили у Львові десять нелегальних пунктів обміну валюти і надали відповідну інформацію у правоохоронні та контролюючі органи. Про це повідомив голова правління ГО «Центр підтримки і сприяння захисту прав людини» Роман Скіра на зустрічі з журналістами, яка була організована територіальним відділення Асоціації платників податків України у Львівській області.

204

За його словами, два місяці тому були надіслані звернення щодо нелегальних обмінників разом із переліком адрес і підтверджуючими фотоматеріалами у ДФС, СБУ, Нацбанк, прокуратуру і Національну поліцію, однак за цей час отримали або відписки, або переадресацію в інші структури.

Водночас у Львівській ОДА була проведена нарада під керівництвом заступника голови адміністрації Ростислава Замлинського, де було прийнято рішення створити міжвідомчу робочу групу для вирішення проблеми нелегальних обмінників. Однак наразі розпорядження про створення такої групи ще не підписано.

Також Роман Скіра заявив, що кількість незаконних пунктів обміну валюти насправді набагато більша. «У Львівській області їх є 300-400. І, за неперевіреними даними, вони платять по 300-400 дол. в місяць «за спокій». Уся ця чорна каса осідає в якихось кабінетах», – сказав він.

Бізнесмен Євген Білінський, який виступив у ролі експерта Асоціації платників податків, розповів, що цей тіньовий бізнес почав активно розвиватись з 2013 року, коли через події в Україні і початок російської агресії, економіка пішла шкереберть, курс полетів униз, і тоді різні ділки почали активно розгортати свій незаконний бізнес.

«Легальні обмінні пункти платять податки, тоді як нелегальні міняйли підривають економіку і місцевого рівня, і держави в цілому. До того ж через цих міняйл часто поширюють величезні партії фальшивої валюти», – зазначив він.

Євген Білінський також підкреслив, що для відкриття операційної каси – а саме так офіційно називаються обмінні пункти – необхідна генеральна ліцензія, яка видається Нацбанком, офіційне працевлаштування касирів. Окрім того, відповідно до постанови НБУ, кожен обмінний пункт повинен мати броньоване скло і двері, сейфи, відеонагляд, договори охорони та інкасації.

«Загалом потрібно близько 100 тис. грн, щоб провести сертифікацію», – зазначив він.

Заступник начальника відділу дільничних інспекторів НУ Нацполіції у Львівській області Дмитро Савицький повідомив, що із тих десяти нелегальних обмінників, інформацію про які надали громадські активісти, шість уже не працюють, а один із них перейшов у легальну площину. «Функціонують ще три, над якими ми працюємо», – сказав він.

Також представник Нацполіції повідомив, що було складено чотири адмінпротоколи і вилучено валюту, щоправда, йдеться про суми 20-50 дол., які були предметом конкретної обмінної операції, а щоб провести повний обшук і конфіскацію, необхідне рішення суду.

Роман Скіра назвав подібні методи боротьби з нелегальними обмінниками «стрільбою по горобцях», адже, на його думку, штрафи від 30 до 44 неоподаткованих мінімумів і конфіскація 20 доларів не може відлякати міняйл, яким усе одно вигідніше працювати в тіні. На думку учасників зустрічі, тут необхідні більш системні й активні дії.

Представники ДФС своєю чергою закликали людей при обміні валют вимагати квитанції, щоб переконатися, що цей пункт дійсно працює легально.

ZIK

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...