ОСТАННІ НОВИНИ

У Дублянах хочуть облаштувати тимчасове сміттєзвалище. Мешканці – в шоці

|

Учора в Дублянах пройшли збори місцевих мешканців. Люди категорично проти нового полігону. Про це повідомляє видання «Моя Жовківщина» з посиланням на ГО «Спас».

Грибовичі

На зборах громадськість та представники влади обговорювали проблему вивезення сміття з міста та сіл, які належать до Дублянської міської ради.

Припинення роботи Грибовицького сміттєзвалища поставило проблему вивозу сміття і перед Дублянами, приміськими селами. А домовленість щодо вивозу сміття між Львовом і Києвом закінчується вже 1 серпня.

На збори, окрім представників Дублянської міської ради, були запрошені також сільський голова Грибович Ігор Питель та Малехова – Володимир Сеньковський. Проте останні так і не з’явилися і на телефонні дзвінки не відповідали.

Збори відкрив міський голова Дублян. Він поставив громаду перед фактом, що невдовзі в Дублянах прийдеться облаштувати тимчасовий полігон для складування сміття. Проте учасники зборів обурилися. Люди не вірять, що полігон для сміття справді буде тимчасовим.

Лунали думки щодо облаштування трьох окремих маленьких майданчика для складування сміття для кожного з населених пунктів Дублянської міської ради. В приватній забудові, місцеві мешканці взагалі пропонували самим спалювати своє сміття. А металобрухт, папір та пластик відсортовувати і продавати на вторсировину. Окремі активісти передали міському голові письмову заяву з категоричною забороною облаштування сміттєзвалища з підписами місцевих.

Як йдеться далі у повідомленні видання, народ шумів і сварився, лунали образливі слова на адресу влади в цілому і мера Андрія Садового зокрема. Допоки присутніх не заспокоїв депутат Дублянської міської ради Ярослав Шостак.

«Я виступив практично відразу після міського голови Дублян. І запропонував людям свіжі ідеї.
Щоб сміттєзвалище в Дублянах було справді тимчасовим, необхідно сміття відразу продавати. У наших західних сусідів в Європі недовантажені потужності сміттєсортувальних та сміттєспалювальних заводів.

Звичайно, ми прагнемо більшого для місцевого бюджету і хочемо побільше робочих місць у себе вдома. Але хтось відповість, коли за наших реалій можна буде справді зреалізувати проект побудови таких заводів? Сміття буде складуватися вже, наносити шкоду довкіллю і здоров’ю людей також вже сьогодні. А заводи побудують невідомо коли, а можливо і ніколи.

Ми чуємо про рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, про сортувальні дільниці і про сміттєспалювальний завод під Львовом вже більше 10 років. А сміття з Грибовицького сміттєзвалища вже не продати – воно пресоване технікою ЛКП «Збиранка».

Мешканці Дублян готові сміття взагалі передавати безкоштовно!Тому, Дублянській міській раді необхідно терміново задіяти свій структурний підрозділ закордонної співпраці і негайно почати перемовини з керівництвом європейських підприємств, які спеціалізуються на переробці сміття. Необхідно взнати, які об’єми економічно доцільно постачати на ці підприємства. Можливо Дублянам варто об’єднатися в економічну схему продажу сміття закордон з селищем міського типу Куликів, селами Дорошів і Гряда? Необхідно віднайти місце під площадку для сміття, до якої зручно буде під’їзжати вантажівкам. Потрібна угода з покупцем сміття, потрібна угода з транспортним підприємством. І зрештою, сміття яке куплять має бути непресованим і несортованим», – прокоментував голова правління ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...