ОСТАННІ НОВИНИ

Українські банки повертатимуть вкрадені з карток гроші

|

З 1 серпня платіжна система Visa запровадить в Україні принцип нульової відповідальності для власників усіх своїх карт.

банкомат

Про це пише Економічна правда з посиланням на DW.

“Якщо шахраї вкрали гроші з карти людини без її сприяння цьому, то людина не несе відповідальності за це. Після проведення розслідування банк повинен буде повернути йому гроші”, – розповіла директор з управління ризиками компанії Visa Лариса Макарова.

Реклама партнерів

За її словами, зараз є багато випадків, коли клієнт приносить гроші в банк, кладе їх на карту, а банк говорить, що в разі чого він відповідальності не несе.

За даними учасників ринку, зараз картки Visa активно використовує 11 мільйонів українців.

“Досі банки часто відмовлялись у поверненні коштів через те, що клієнт повідомив про їхню крадіжку вже після здійснення неправомірної трансакції. При цьому в Національному банку України (НБУ) констатують, що кількість шахрайських операцій з картками українців постійно зростає”, – пише видання.

“Кожен другий банк показав торік збитки від шахрайських операцій. В чотири рази збільшилися операції через інтернет, або крадіжка грошей без фізичного використання карток шахраями”, – говорить начальник відділу департаменту платіжних систем НБУ Володимир Харченко.

За словами Харченко, значно виросла кількість випадків, коли шахраї, представляючись працівником банку, випитують усі реквізити, дані картки й людина сама розповідає всю цю інформацію”.

Він згадав також про банкоматні операції, які здійснювалися за допомогою підроблених карток.

Інші платіжні системи поки що не готові застосовувати такий принцип.

“Visa це запускає, а ми поки подивимося, як це працюватиме”, – прокоментував DW віце-президент з розвитку бізнесу представництва MasterCard Europe в Україні Сергій Францишко. – Потрібно розуміти, що існують різні види шахрайства. Багато що залежить від відносин клієнта з конкретним банком, і треба розуміти, за які саме операції банк готовий нести відповідальність, а за які ні”.

На сьогодні картки MasterCard використовує приблизно 18 мільйонів українців.

У системі “Простір”, що належить Нацбанку також поки що не готові перекласти відповідальність на крадіжки виключно на банки.

Незастосування нульової відповідальності у цьому випадки буде проблемою для невеликої кількості людей: за даними Нацбанку, картки “Простір” зараз використовує лише 200 тисяч громадян.

Значна кількість шахрайських операцій відбувається через банкомати. Тому громадянам радять більш уважно їх оглядати, перед тим, як ними користуватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...