ОСТАННІ НОВИНИ

Юрій Луценко: «Ми допоможемо меру встановити ефективне управління комунальним майном»

|

Генпрокурор України Юрій Луценко про Грибовицьку трагедію та визначення винних у ній:

луценко

«Це не найголовніша справа країни, це не найрезонансніша справа країни. Але в ній видно всю імпотентність нашої правоохоронної системи, В мене на руках документи про те, що вже багато років  там відбувається безконтрольна діяльність. Двічі порушувалося кримінальне провадження за те, що кошти, виділенні на рекультивацію, були використані не цільовим шляхом. По-людськи кажучи, розкрадені. І що? Я щойно спитав це в начальника УМВС області. І що? Виявляється, експертиза не встигає. Виявляється, що державна екологічна інспекція при спробі зайти на сміттєзвалище була недопущена. Вдумайтесь: комунальне підприємство (ЛКП «Збиранка» -ред.) не допускає державну інституцію, ба більше – вони ідуть суд, а суд їм відмовляє в перевірці.  Я просив обласного прокурора з цим розібратися, я готовий  підписати подання на Вищу ради юстиції про відсторонення такого судді від судочинства. Тут не «ЛНР» і не «ДНР, тут Україна і державна інспекція повинна заходити і виконувати передбачену законом функцію. Але апеляційний суд  дозволив їм таки зайти. Ви думали, їх пустили? Ні. Комунальне підприємство  вирішує, кого впускати чи не спускати всупереч діючим законам і навіть судам. І саме це призвело до трагедії.

Я зараз не можу сказати, хто винен у цій трагедії,  де загинули люди. Я просто стверджую, що це хаос, анархія, безвідповідальність і безконтрольність призвела до цього. У зв’язку з цим, після розмови із колегами, ми прийняли рішення про створення спільної слідчо-оперативної групи ГПУ, МВС і СБУ з числа працівників центральних апаратів, які перевірять діяльність ЛКП «Збиранка», а також інші комунальні підприємства міста.

У цьому випадку йдеться лише про об’єктивну оцінку. Прямим текстом скажу: я не приїхав сюди з метою знайти кримінальну справу на Андрія Садового. Просто він має зайнятись мерською діяльністю, а правоохоронці мають перевірити ефективність роботи його підлеглих. Тезу про те, що мер не може відповідати за контроль над комунальними підприємствами, я відкидаю, це неможливо. Ми допоможемо меру встановити ефективне управління комунальним  майном . Ті ,які здають площу під ресторан за безцінь. Ті, які землі роздають по заниженій вартості. Ті, які тарифи виставляють людям штучно накручені та інші «чудеса», що відбуваються скрізь в Україні, і у Львові зокрема. Я просто вважаю, що далі робити вигляд, що нічого не відбулося –неможливо».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.