ОСТАННІ НОВИНИ

«Партія регіонів» виплатила хабарів на два мільярди доларів

|

«Партія регіонів» потратила близько двох  мільярдів доларів на хабарі як колишнім, так і нинішнім високопосадовцям. Про повідомив колишній перший заступник голови СБУ Віктор Трепак , передає DT.UA.

ПР

За його словами, він вже передав «чорну бухгалтерію» «регіоналів» у НАБУ.

«Це – великий масив документів, які підтверджують тотальну корумпованість влади. Значна частина цих матеріалів – «амбарна книга» корупційних виплат, які систематично здійснювалися за рахунок «общака» або «чорної каси» «Партії регіонів»2. Уперше в поле зору правоохоронних органів потрапляє масив матеріалів, які стосуються не одного чи кількох злочинів, а системної багаторічної корупційної діяльності організованої структури, яка діяла на базі відомої політичної партії і мала за мету незаконне захоплення влади та її протиправне використання», – сказав Трепак.

Трепак  зазначив, що хабарі отримували найвищі посадові країни.

«Серед фігурантів цих матеріалів – посадові особи найвищого рівня, міністри та керівники відомств, народні депутати, відомі політики, громадські діячі, представники міжнародних організацій, судді, у т.ч. найвищих судових інстанцій. Отримувачами хабарів були представники багатьох політичних партій – як провладних, так і опозиційних. Про «калібр» посадовців нижчого рівня я навіть не кажу», – додав він.

Екс-заступник голови СБУ «в інтересах майбутнього слідства»  відмовився називати прізвища чиновників та політиків, які фігурують у документах, а також обставини, за яких ці люди отримували гроші. Однак, зі слів Трепака можна зрозуміти, що йдеться про список послуг, наданих ПР посадовцями різних рівнів, кожен з яких отримав за це незаконну грошову винагороду.

За словами Трепака, внаслідок передачі НАБУ вищевказаних документів, фігурантами кримінальних проваджень можуть стати «десятки посадовців найвищого рівня».

«За наявною інформацією, вказаною злочинною організацією на хабарі та інші підкупи було витрачено близько 2 мільярдів доларів. Хабарі у 500 тисяч доларів чи мільйон доларів були мало не нормою. У багатьох випадках вони сягали 5, 8 і навіть 20 мільйонів доларів. Зауважте, готівкою! Переважно це були одноразові «виплати», але й мало місце систематичне отримання хабарів, у деяких випадках воно тривало роками. Те, що проходило банківськими переведеннями та іншими безготівковими оборудками – це окрема тема”, – сказав Трепак.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...