ОСТАННІ НОВИНИ

Грибовицьке сміттєзвалище губить здоров’я мешканців

|

Мешканці сіл біля Грибовицького сміттєзвалище мають проблеми зі здоров’ям, що можуть бути пов’язані з екологічним лихом.  Такий висновок можна зробити із офіційної відповіді медиків на депутатський запит про стан здоров’я мешканців прилеглих до сміттєзвалища сіл.

грибовицьке сміттєзвалище

Як повідомляє прес-служба фракції УКРОП, відповідь на 60 аркушах, підтверджена порівняльними таблицями за 2013 – 2015 роки, надійшла від Жовківської центральної районної лікарні.

«Незважаючи на небезпеку, не припиняються нескінчені спроби укладання компромісів поміж місцевою владою та мешканцями навколишніх сіл. За лояльність до наслідків екологічного стану поблизу», – йдеться у повідомленні.

У депутатському зверненні депутати просили про моніторинг стану здоров’я мешканців сіл, прилеглих до сміттєзвалища, у порівнянні із іншими населеними пунктами Жовківського району.

У зону ризику потрапили села: Великі Грибовичі (1669 чол. населення), Малі Грибовичі (373 особи), Збиранка (240 осіб), Малехів (2545 осіб) та Малі Підліски (989 осіб).

Якщо проаналізувати рівень поширеності захворювань по класах хвороб за 2013 -2015 роки в населених пунктах, що прилягають до Грибовицького сміттєзвалища, то спостерігається наступна тенденція: показник поширеності захворювань є вищим від середньорайонного по
– хворобах нервової системи;
– хворобах ока;
– гіпертонічних хворобах;
– цереброваскулярних хворобах;
– хворобах органів дихання;
– хворобах органів травлення (гастрити, виразкова хвороба);
– хворобах шкіри;
– хворобах кістково-м’язової системи;
– хворобах сечо-статевої системи;
– інфекційних хворобах», – йдеться у відповіді медиків.

документ документ1
Лікарі підкреслюють, що особливо характерно це для сіл Малехів та Великі Грибовичі.

За рівнем підліткової захворюваності до «лідерів», Малехова та Великих Грибович, долучається ще й село Збиранка. Підлітки у цих селах мають вищий показник захворюваності на хвороби нервової системи, ока, системи кровообігу, органів дихання, кістково-м’язової системи, інфекційні хвороби.

Показники дітей у цих селах виглядають трагічніше ніж у ровесників, які живуть поза зоною ризику. І навіть трагічніше за показники підлітків, які живуть поряд. Діти у цих селах, окрім хвороб, характерних для підлітків, мають вищий рівень новоутворів, хвороб крові, вроджені вади. Характерні для мешканців зони Грибович хвороби органів дихання, у дітей все частіше проявляються як бронхіальна астма.

Лікарі підкреслюють, що картина захворюваності є ще недостатньо об’єктивною. Через наближення цих сіл до міста Львів, частина мешканців звертається не у районні лікарні, а у лікарні міста, то ж є не обліковані.

«Чи є механізми впливу і зрушень із рекультивацією уже відверто небезпечного Грибовицького сміттєзвалища і побудови сміттєпереробного заводу, щоб така ситуація більше ніколи не могла повторитись, стверджувати важко.Якими будуть результати моніторингу стану здоров’я цих людей після виливу води з гудронами цьогоріч, прогнозувати не береться ніхто», – резюмується у повідомленні.

Фото: www.lvivpost.net

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...