ОСТАННІ НОВИНИ

Хто воює на Донбасі

|

На окупованих територіях Донбасу воює велика кількість іноземних громадян: від найманців до професійних військових. Про це під час брифінгу в Києві заявила член робочої групи ООН з питання використання найманців, експерт у галузі прав людини Патрісія Аріас, такі висновки були зроблені представниками організації за результатами візиту до України, передає УП з посиланням на Укрінформ.

422

«Мотивація участі у збройному конфлікті в Україні різноманітна. Робоча група отримала інформацію, що багато найманців – з ідеологічних та політичних міркувань, але інші воюють за фінансову винагороду. Деякі іноземці мають судимості. Також є інформація, що засудженим пропонували вибір: або ув’язнення, або участь у конфлікті», – сказала Аріас.

Представники ООН також дізналися, що значна кількість іноземців була завербована для участі в збройних формуваннях через соціальні мережі та інші інтернет-ресурси, де поширюється інформація про конфлікт в Україні та контактні дані для запису.

Реклама партнерів

Таких висновків, зазначила член Робочої групи ООН, вдалося дійти навіть без можливості побачити всебічну картину про діяльність бойовиків у різних збройних формуваннях з юридичної точки зору.

«Однак робоча група з одержаної інформації зробила висновки, що є декілька типів іноземців, що беруть участь у конфлікті: від волонтерів, до чоловіків та жінок, які одержують платню, від незалежних бойовиків до професійних військових», – сказала вона.

Разом з тим, за словами Аріас, члени робочої групи констатують, що українська сторона не вживає достатніх заходів для того, щоб ці найманці понесли реальну відповідальність за свої незаконні дії на окупованих територіях.

«Ми виявили, що розслідування конкретних злочинів найманства в Україні не було. Деякі бойовики були звинувачені опосередковано у порушенні територіальної цілісності України, незаконному перетині її кордону, участі в діяльності терористичних груп та організацій, у незаконно організованих збройних формуваннях», – додала вона.

Крім того, представники ООН вражені злочинами, пов’язаними з порушенням прав людини на Донбасі.

«Робоча група закликає Уряд України та збройні угруповання дотриматися зобов’язань міжнародного права щодо захисту економічних, політичних, соціальних та культурних прав людини», – додала експерт.

“Робоча група рекомендує Уряду України скласти план дій та стратегію щодо виявлення участі іноземних найманців у конфлікті в межах Мінських протоколів”, – сказала Аріас.

Раніше глава місії ООН у інтерв’ю “Українській правді” анонсувала приїзд на Донбас робочої  групи ООН з питання про найманство і права людини. Після візиту на Донбас ця група має підготувати свою доповідь.

Як відомо, за даними СБУ, від початку збройного конфлікту на Донбасі загинули понад 1600 військових Росії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...