ОСТАННІ НОВИНИ

Роман Баховський: «Старі працівники системи МВС стають все твердіше на ноги»

|

Екс-заступник начальника управління кадрового забезпечення Національної поліції Львівщини про проблеми у реформуванні МВС та причини свого звільнення з правоохоронних органів:

185

«У Львові вдалося максимально відсіяти тих правоохоронців, на кого була провокативна інформація у відповідних служб (служби внутрішньої безпеки та інспекції особового складу). Проте за деяких працівників вступилося керівництво, оскільки вважає їх цінними кадрами, і вони залишилися до атестації. Але всі одіозні працівники, зокрема ДАІшники та беркутівці, які поновилися на службі, – всі залишилися за бортом…

Сьогодні з’явилася інформація, що нарешті стартує переатестація і у Львові. Тобто чистка кадрів триває, але дуже повільно. Загалом, я передбачав, що чистка не буде такою радикальною, як хотілося б. А хотілося б принаймні оновлення на 50%. За відкритими даними, в процесі переходу з МВС у Поліцію по Україні відсіяно лише 12% правоохоронців. У Львівській області не пройшло близько ста осіб із п’яти тисяч. Багато ще вирішили звільнитися самі, наприклад, через пенсійний вік, плюс були ще скорочення. Скорочення відбувалося у два етапи і загалом було звільнено 18% особового складу. Впродовж жовтня-грудня 2015 року з 5 тис. особового складу було відсіяно 800 осіб. Це як рядові працівники, що не були помічені в корупції і теоретично могли працювати в МВС, так і працівники пенсійного віку…

Вища ланка фактично вся залишилася без змін. Усі чекають атестацію. Відмінність лише в тому, що порядні працівники хочуть, щоб атестація відбулася швидко і очистка була радикальною, а є частина працівників, зокрема у вищому керівництві, хто активно шукає варіанти пристосуватися…

Ситуація у проекті Патрульної служби, який започаткувала і здійснює Ека Згуладзе та грузинська команда – добре. Він успішний. Але якщо говорити про системність реформи колишньої МВС, то я не можу дати оптимістичні прогнози. Я б не давав гарантії, що через кілька років ми побачимо позитивні зміни в цій структурі. Бо час грає не на руку реформаторам. Час біжить і ті, хто працювали в старій міліції за старими правилами, пристосовуються до змін. Вони відчайдушні пристосуванці і їм вдається прикріпитися до системи, котра позиціонує себе як нова. Але при цьому своєю персоною вони зберігають в структурі старі правила гри, старі процедури, інструкції і підходи до роботи.

Немає організаційних змін у системі. Люди там не вчаться планувати наперед. Вони постійно працюють в режимі гасіння пожежі. І це ціла система так працює. Це дуже велика проблема не лише для Поліції, а для всієї системи державного управління. Немає стратегічного планування, не визначаються місія, візія структури, не ставляться стратегічні цілі. А в цей час старі працівники системи стають все твердіше на ноги…

Корупція зараз є не на такому рівні, як це було раніше, коли корумпованість була запорукою кар’єрного успіху, але є. Раніше, коли ти приходив на якусь високу посаду потрібно було сформувати свою схему і давати постійно хабарі. Такого зараз немає, але у слабших формах – так, вона ще існує. Навіть та ж система переатестації. Одразу після Майдану, коли почалися конкурси, то держслужбовці боялися їх. Але зараз вони зрозуміли, що це таке і придумали, як цей конкурс використати собі на користь. Вони очолюють конкурси відбору і конкурс використовується як легалізація своєї людини на посаді…

Я півтора року лупав сю скалу. Але МВС – це державний орган з жорсткою вертикаллю і в процесі проштовхування правильних, справді потрібних ініціатив ти завжди впираєшся у стіну з вищого керівництва…

Якщо за хронологією, то починаючи від ініціатив з поліграфом, де я на собі показував приклад, і закінчуючи останніми намаганнями імплементувати систему державних закупівель «Прозоро». Мені так і не вдалося її проштовхнути. Впровадити цю ідею для допорогових тендерів (до 200 тис. грн) дуже просто, але мої аргументи, що це дуже потрібно, так і не були почуті. В персоналії вдаватися не хотів би, але говорив про це багатьом. Зокрема тим, хто працює з фінансами і матеріально-технічним забезпеченням…

Я далі залишився скалкою в задниці корупціонерів, але руху вперед не було… Загальне виснаження від того, що потрібно було докладати дуже багато зусиль лише для того, щоб твою ідею чи ініціативу було почуто. Почуто! Про втілення я взагалі мовчу… Зав’язувати себе на структурі, яка системно не реформується, я більше не бачив сенсу…

В ЛОДА зараз інакше. Я йшов туди, бо глава задекларував, що у нас буде інша організація роботи і повністю нова команда. Робота буде будуватися з нуля: усі процеси, посадові інструкції, алгоритми виконання завдань ми прописуємо нові. І вони будуть ефективніші ніж те, що є зараз.

Мені запропонували посаду заступника начальника управління з інвестиційної діяльності. Формально управління ще не створено, але реально ми вже доволі тривалий час працюємо над ним. Займатимуся залученням і супроводом інвестицій. Наразі організовуємо службу з нуля з новими, молодими і вмотивованими людьми. Будемо своєрідним містком між інвесторами, громадами та владою…

Детальніше читайте у інтерв’ю на polukr.net.

Довідково: Роман Баховський однин із небагатьох працівників міліції, який після побиття студентів 30 листопада 2013 року написав заяву на звільнення і поїхав на Майдан. Згодом, після перемоги Революції Гідності, він поновився в МВС, добровільно пройшов так званий «детектор брехні» і долучився до процесу реформування цієї структури.

Фото: Андрій Поліковський

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *