ОСТАННІ НОВИНИ

Папа Римський «вмив руки» в питанні, хто почав війну в Україні

|

Папа Римський Франциск заявив, що війна є екзистенційною проблемою України і він не розуміє, хто почав цю війну. Про це він заявив на прес-конференції під час перельоту з Мексики до Риму, йдеться у повідомленні Ватикану, пише УП.

184

«Україна зараз перебуває у стані війни, страждань, різних інтерпретацій. Щодо самого історичного факту цієї війни кожен має власні ідеї: що це за війна, хто її почав, як, яким чином її завершити», – сказав він.

«Ясно, що це історична проблема, але це і екзистенційна проблема цієї країни, пов’язана зі стражданням» – додав папа.

Коментуючи спільну декларацію з патріархом Кирилом, папа зазначив, що розуміє те, що українці відчувають себе зрадженими. Однак, на його думку, це крок на шляху до припинення війни.

«Особисто я говорив, що мінські угоди слід виконувати, не руйнувати ліктем, те, що написане рукою. Римська Церква, Папа завжди закликали: «Шукайте мир!», – сказав Папа Франциск, нагадавши, що він приймав у себе і Порошенка і Путіна.

Понтифік також додав, що «у зоні конфлікту перебуває нунцій, підтримуючи солдатів, допомагаючи пораненим», і пригадав, що католицька церква також надіслала чимало допомоги для постраждалих, постійно закликаючи до миру й дотримування підписаних угод.

Нагадаємо, за підсумками зустрічі на Кубі Папа римський Франциск і глава РПЦ Кирил підписали спільну декларацію обсягом в 30 пунктів. Два з них безпосередньо стосуються України, зокрема, йдеться про «внесок у примирення між греко-католиками і православними там, де існує напруга».

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...