ОСТАННІ НОВИНИ

Журналісти обурені через показ у Франції брехливого фільму про Україну

|

Іноземні журналісти, які працюють в Україні, обурені перекручуванням подій в Україні у фільмі Поля Морейри «Україна – маски революції», який показали у Франції.

28

Відкритий лист за підписом 18 журналістів на адресу директора французького телеканалу Canal+ опублікував сайт Teleobs, повідомляє «Радіо Свобода».

«У понеділок, 1 лютого, ми були шоковані документальним фільмом Поля Морейри «Україна – маски революції», трансльованому Canal+», – зазначають журналісти.

За їхніми словами, у стрічці відсутнє розуміння складного питання російсько-українських відносин, має місце плутанина, підкріплена рядом помилок, неперевірена інформація та маніпуляції монтажу.

Журналісти також вказують на викривлену подачу інформації про праві радикальні рухи в Україні, мовне питання та подвійне трактування анексії Криму.

“Після революції населення Криму переважною більшістю проголосувало на “референдумі за вірність Росії” – лише це стверджує Поль Морейра. У той час, як зникає конкретний контекст, за яких умов було проведене голосування, а саме – системне розгортання російських військових сил на півострові”, – зазначають журналісти.

Також представники медіа невдоволені тим, як у фільмі висвітлені бойові дії на Донбасі, зокрема участь українських добровольчих батальйонів.

Крім того, вони заперечують, що події 2 травня 2014 року в Одесі, як стверджує Морейра у фільмі, не були достатньо вивчені, і визнають, що “ця драма не єдина за останні два роки, яка залишається нез’ясованою».

Іноземні журналісти, які працюють кореспондентами у Києві та регіонах України, наголошують, що упродовж останніх двох років вони вивчають перетворення у такій «великій і незрозумілій країні в Європі» і відчули “дискомфорт” та “образу свого покликання” у фільмі Поля Морейри про Україну.

Фільм Поля Морейри «Україна – маски революції» про події в Україні 2013-2014 років вийшов в ефір на французькому телеканалі Canal+ ввечері 1 лютого. Посольство України у Франції, деякі французькі видання, зокрема Le Monde, а також користувачі соціальних мереж назвали фільм пропагандистським і таким, що спотворює реальні події в Україні.

 

 

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...