ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні бракує психологів, які могли б реабілітувати воїнів АТО

|

Повернення солдата з війни варто порівняти з повернення космонавта з космосу.  Таку думку висловив сьогодні, 2 лютого,  під час дискусії на тему: «Бойовий посттравматичний синдром. Методи його подолання у ЗС США та України», яка відбулася у Львівському прес-клубі,  керівник Регіонального медіа-центру Міноборони України у Львові полковник Олександр Поронюк.

психолог

«На передній лінії всі серед своїх. Жарти у них чоловічі, хай жорсткі і цинічні, але вони один одного підтримують. У них є своєрідний психологічний зв’язок, вони пережили спільно бойовий стрес. Це видно з того, як вони поплескують по плечу, як викурюють цигарку. Там вони мріють про гарне світле життя в мирному житті. А повертаються, то тут на них навалюється звичайне буденне життя зі своїми клопотами», – заявив Олександр Поронюк.

За його словами, дуже часто цим військовослужбовцям у критичні моменти життя у мирній ситуації не вистачає саме цього поплесування по плечу і викуреної цигарки зі своїми побратимами. Проте декому потрібна і медична реабілітація.

«Напередодні нового року міністром оборони було прийнято рішення про створення центрів психологічної реабілітації на базі військово-клінічних медичних центрів. На жаль, це дуже складно відбувається. Тому що такої кількості спеціалістів, які би могли цим займатися, немає. Зараз форсованим темпом Міністерство оборони готує фахівців з психологічної медицини. А вони вкрай необхідні», – каже полковник.

Військовий капелан, капітан ЗС США Джеремі Вільямс (Jeremy Williams) зауважив, що біля солдата, який страждає на посттравматичний синдром, повинен бути друг, який його скерує на правильний шлях. Тобто, або підтримає в потрібну мить, або ж переконає звернутися до спеціаліста за допомогою.

«Дуже корисно мати капелана в армії. Тоді солдат не так переймається і відчуває себе комфортніше, може звернутися до капелана і може обговорити свою проблему. А капелан уже може порадити звернутися за фаховою допомогою. Звісно, надія може бути і від Бога, але потрібно їм дати зрозуміти, що можна пройти лікування», – вважає американський капелан.

Додамо, що посттравматичний синдром підозрюють у 85% військових.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...