ОСТАННІ НОВИНИ

ГПУ взялася за дозвіл НБУ соратникові Авакова вивести за кордон $40 млн

|

Генпрокуратура веде розслідування кримінальної справи щодо надання Нацбанком дозволу депутату від «Народного фронту» Ігорю Котвіцькому вивести за кордон $40 млн.

79

Про це йдеться у відповіді Генпрокуратури на запит депутата від БПП Сергія Лещенка, пише УП.

78Згідно з документом, справа була порушена ще 22 вересня за фактом зловживання становищем службовими особами НБУ, «що спричинило тяжкі наслідки державним інтересам», а також за статтею про легалізацію доходів, отриманих злочинним шляхом у особливо великому розмірі.

Реклама партнерів

Наразі справу веде Головне слідче управління МВС.

Як відомо, за даними Лещенка, Котвіцький вивів 40 млн доларів на рахунки панамської компанії влітку 2015 року. У відповіді ГПУ вказується назва цієї компанії – Kingston Group S.F.

За інформацією Лещенка, Котвіцький поклав ці гроші на рахунок «Сбербанку Росії» ще під час Революції гідності, вони перебували там весь 2014 рік, після чого були виведені через державний «Ощадбанк», який не провів необхідну перевірку походження коштів.

Далі ці гроші випустив за кордон вже Нацбанк. За словами Лещенка, мова йде про дозвіл тодішнього чиновника відомства Леоніда Антоненка. На думку депутата, саме це потім стало реальною причиною звільнення Антоненка.

У середині жовтня стало відомо, що сам НБУ звернувся до правоохоронців з проханням розслідувати цю справу.

Лещенко вважає, що ці кошти насправді належать міністру внутрішніх справ Арсену Авакову, який планує на них будувати власну політичну кар’єру. На цьому фоні існує можливість конфлікту інтересів, враховуючи, що розслідування справи веде саме МВС.

Нагадаємо, в середині вересня Котвіцький раптом «згадав» про незадекларовані раніше 970 млн гривень і вніс їх в свою декларацію за 2014 рік. На думку Лещенка, мова йде про ті самі виведені з України гроші.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.