ОСТАННІ НОВИНИ

Нардепів хочуть позбавляти депутатства через прогули сесії Ради

|

Президент Петро Порошенко ініціював внесення змін до 81 статті Конституції, які б передбачали позбавлення депутата Ради мандата за три прогули протягом однієї сесії без поважних причин. Про це йдеться у відповіді президента на відповідну електронну петицію пише УП.

101

З проханням розглянути можливість внесення таких змін до Конституції Порошенко звернувся до голови Конституційної комісії і спікера Верховної Ради Володимира Гройсмана.

Порошенко нагадав, що наразі Конституція передбачає можливість позбавлення депутата мандата лише за відмову від складання присяги. На його думку, таке покарання має застосовуватися і за інші порушення, зокрема – за безпідставні прогули.

«Необхідно звернути увагу на те, що встановлення відповідальності народних представників за пропуск без поважних причин засідань парламенту є досить поширеним явищем у демократичних державах світу, зокрема, США, Великій Британії, Португалії, Канаді, Бразилії, Індії», – додав він.

Як відомо, Верховна Рада часто не може прийняти необхідні рішення через банальну відсутність значної кількості депутатів у парламентській залі.

Варто додати, що автор петиції яка набрала необхідну кількість голосів для розгляду Володимир Мельник.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...