ОСТАННІ НОВИНИ

День захисника України став дежавним вихідним

|

Жителі України в середу, 14 жовтня отримають додатковий вихідний день у зв’язку з святкуванням Дня захисника України. Відповідна норма міститься в законі “Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України (щодо встановлення святкового дня – День захисника України”, передає РБК-Україна.

захисник

День захисника України є новим святом для України, який відзначається тільки з 2014 р.

Вперше з ініціативою скасувати святкування “радянського” Дня захисника Вітчизни 23 лютого Президент України Петро Порошенко виступив під час своєї промови на День Незалежності України в 2014 р.

Реклама партнерів

“Словосполучення “захисник Вітчизни” перестало бути абстрактним ритуальним висловлюванням. Воно наповнилося конкретним змістом, багатим на подвиги українського воїнства, безліччю битв і дат. Я наполягаю: Україна ніколи більше не буде відзначати свято з військово-історичним календарем сусідньої держави. Ми будемо вшановувати захисників своєї Вітчизни, а не чужого”, – заявив тоді Порошенко.

Вже 14 жовтня 2014 р. Порошенко символічно заснував нове для нашої держави свято – День захисника України, тим самим скасувавши свято 23 лютого.

“З метою вшанування мужності і героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України, військових традицій і перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві і на підтримку ініціативи громадськості постановляю: установити в Україні свято – День захисника України, яке відзначати щорічно 14 жовтня”, – йдеться в указі глави держави № 806/2014.

5 березня 2015 р. Верховна Рада зробила День захисника України 14 жовтня вихідним днем.

“Установлення у день свята Покрови Пречистої Богородиці Дня захисника України як державного свята матиме духовно-патріотичне і об’єднавче значення для громадян України, а також сприятиме упорядкуванню календаря державних свят в Україні відповідно до сучасних політичних реалій та потреб суспільства”, – йшлося в пояснювальній записці до прийнятого законопроекту.

Зазначимо, що 14 жовтня в Україні також відзначається велике релігійне свято Покрови Пресвятої Богородиці.

Фото: РБК-Україна

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...