ОСТАННІ НОВИНИ

Паралельні реальності одного міста: львів’янам показали цікаве відео про Два Львова

|

Львів’янам показали «Два Львова». В Інтернеті з’явилося цікаве  відео претендента на посаду в мери Львова Ігоря Васюника. У ньому львів’янам показали їхнє місто з двох різних ракурсів.  Перший  – це туристичний Львів з гарною архітектурою, кав’ярнями, веселими туристами. І показали   другий Львів, в якому живуть самі львів’яни – спальні  мікрорайони з відсутністю умов для  комфортного життя.

Окрім гарних вуличок та площі Ринок,  відео розповідає  про інший  Львів,  який не бачать туристи, але в якому живуть пересічні львів’яни. Йдеться про віддалені від центру міста райони . Таким чином автори відео на контрастах хотіли показати містянам проблему, яка гостро  постала у сучасному Львові: « «Розвиток міста – це не лише туризм. Час відійти від «фасадної» політики і  подивитись за межі центру міста, зробити його комфортним та по-справжньому європейським для самих львів’ян».

«Зараз Львів асоціюється з туристами, історичним центром, гастрономічними та пивними фестивалями… На фоні цього Львова створили імідж європейського туристичного міста. Маємо такий собі «фасадний Львів». Турист приїхав і поїхав, а львів’янин залишається. Залишаються і його проблеми.  Скільки можна жити у своєму – не своєму місті?

Яке майбутнє очікує на це місто та львів’ян, якщо ми постійно оглядаємось назад? Не можна безкінечно експлуатувати тему туризму. Добре, що він є, але прикривати зубожіння людей красивою архітектурою довго не вдасться.

Львів має багато перспектив розвитку, але всі ці перспективи не розкриваються перед більшістю львів’ян. Ми маємо врешті-решт запропонувати містянам, які живуть поза центром, покращення їхнього життя. Львів – це передусім львів’яни. Львів – це люди, які водять свою малечу до дитсадкі, відпочивають у  парках, оплачують комунальні послуги, віддають своїх дітей у школи, звертаються до лікарень, поліклінік. Живуть тим життям, до якого звикли. Але хочуть і варті того, щоб жити краще. Нам час відійти від «фасадної» політики і подумати про цих звичайних львівян», – наголосив в одному з інтрев’ю Ігор Васюник.

^2F8A3DD88820A6895E8AC420141BC16E87C68AE7EBC2C96784^pimgpsh_fullsize_distr

Коментарі

    1. Андрій Сеник, дуже дотепний коментар :) особливо враховуючи що пишеш анонімно

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.