ОСТАННІ НОВИНИ

Україна знизила експорт продуктів в Росію до історичного мінімуму

|

На російський ринок припадає лише 2% загальної структури українського аграрного експорту. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко, пише УП з посиланням на прес-службу МінАПК.

images

Зокрема, якщо у першому півріччі 2014 року у географічній структурі експорту українського продовольства доля РФ становила майже 8%, то поточного року її частка скоротилась до 2%.

В абсолютному виразі експорт до цієї країни знизився на 80% і становив 125 млн доларів. При цьому загальний експорт за вказаний період 2015 року становить 6,5 млрд доларів. Крім того, протягом 2010-2014 років обсяг торгівлі продовольством з РФ скоротився на 40%.

«Стратегічне значення російського ринку для України – радянській атавізм. Через не прогнозованість, штучні обмеження, м’ясні та молочні торгові війни, блокаду нашої кондитерської продукції, українські виробники давно почали орієнтуватися на європейський, азійський, африканський та американський ринки», – сказав міністр.

«Успішна диверсифікація дозволила значною мірою компенсувати недоотриману вигоду від експорту в Росію», – наголосив Павленко.

Разом із тим міністр нагадав, що з 1 січня 2016 року Україна починає жити в умовах повноцінної економічної асоціації та зони вільної торгівлі з ЄС.

«Росія не зможе серйозно вплинути на експорт нашої продукції, навіть якщо застосує санкції, які зараз діють щодо європейських та американських товарів. Це скоріше стане стимулом для технічного та технологічного переозброєння нашої харчової промисловості та відкриття для якісних українських товарів нових світових ринків», – заявив міністр.

Фото: joyreactor.cc

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...