ОСТАННІ НОВИНИ

Газовій галузі загрожує колапс: зупинено платежі за газ

|

C 1 липня 2015 оплата за газ, що надходить від споживачів на спеціальні рахунки “Ощадбанку”, не розподіляється між учасниками ринку. “Зміна Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) алгоритму розподілу коштів на ринку природного газу призвело до зупинки платежів між учасниками газового ринку”. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Енергетичну Асоціація України (ЕАУ).

лічильник

В асоціації відзначили, що з початку місяця накопичилося вже понад 0,5 млрдгрн, у тому числі виручка за відпущений газ НАК “Нафтогаз України”, за послуги ПАТ “Укртрансгаз” та інших учасників ринку.

“Колапс загрожує дефіцитом коштів для закупівлі газу на зиму і невиплатою заробітних плат десяткам тисяч працівників газової галузі. Розрахунки зупинилися через те, що НКРЕКУ постановою №1558 прийняла і ввела в дію з 1 липня 2015 новий алгоритм” Розподілу коштів, які надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання гарантованих постачальників природного газу “, – зазначили в ЕАУ.

Згідно з новим алгоритмом, постачальник природного газу, на рахунок якого надійшли гроші від споживача, повинен перенаправити їх на рахунки НАК “Нафтогаз України” як оплату боргів інших учасників газового ринку. Фактично постачальник за цим алгоритмом повинен безпідставно розпорядитися чужими грошима, що суперечить законодавству, і може бути кваліфіковано, як кримінальний злочин.

“Отримання оплати за таким механізмом … суперечить нормам чинного законодавства”, – зазначає у листі до НКРЕКУ перший заступник “Нафтогазу України” Сергій Перелома.

У своїй заяві ЕАУ рекомендує НКРЕКУ “терміново привести алгоритм і нормативи розподілу коштів у відповідність до чинного законодавства”.

Нагадаємо, що для забезпечення прозорого розподілу коштів між учасниками газового ринку існують спеціальні рахунки (розподільчі рахунки), відкриті в державних банках. Саме на ці рахунки надходять оплата від споживачів за природний газ. НКРЕКУ стверджує алгоритм розподілу надходять на згадані рахунки коштів між учасниками ринку. Банк, згідно цього алгоритму, розподіляє кошти між учасниками ринку: НАК “Нафтогаз України”, “Укртрансгаз”, газорозподільними і поставляють компаніями.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...