ОСТАННІ НОВИНИ

Родичі бійців 24-ї механізованої бригади вимагають демобілізації

|

loda_zhinky_soldaty_rotacija_7912

Родичі бійців 24 механізованої бригади, які були мобілізовані рік тому, сьогодні, 5 травня, прийшли під стіни Львівської ОДА з вимогою демобілізувати їхніх рідних, яких ще досі не відпускають додому. Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Під стінами ОДА зібралося кілька десятків людей. Здебільшого це матері та дружини героїв з 24 механізованої бригади. Вони понад 100 днів не бачили своїх рідних, які зараз перебувають у зоні АТО. Жінки розповіли, що чекали чоловіків вдома 19 травня, однак кілька днів тому бійцям зачитали наказ про те, що їхня служба продовжується. За документом їхня демобілізація розпочнеться на місяць пізніше – 6 червня – і триватиме до липня.

loda_zhinky_soldaty_rotacija_7894

«Ми хочемо якогось пояснення, чому всіх попередніх (бійців, – ред.) нормально відпустили додому, коли вони відслужили рік, а хлопцям зачитали незрозумілий наказ. Ми дзвонимо у військову частину, військкомат, а нам нічого не пояснюють. Ми зверталися до юристів з цим наказом. Вони говорили, що він немає ніякої сили», – розповіла дружина одного із бійців п. Тетяна.

Дружина іншого бійця Наталя Петрик розповіла, що востаннє бачила чоловіка на початку січня. Увесь цей час він перебуває у зоні АТО. За її словами, бійцям нічого не говорять, чому вони ще досі не можуть відпочити.

«Він запитував, коли вони повернуться додому, але ще поки нічого не відомо. Якщо їм хочуть продовжити термін (служби, – ред.), то нехай хлопці приїдуть на ротацію. Це не нормально сидіти 115-125 днів без відпусток», – зазначила жінка.

Крім того, вона додала, якщо чоловік не повернеться найближчим часом на роботу, то може втратити її взагалі, оскільки роботодавець не може так довго чекати на нього.

loda_zhinky_soldaty_rotacija_7919

Мітингувальники звернулися за допомогою до голови Львівської ОДА Олега Синютки. Після майже півгодинного чекання їх запросили на зустріч. Синютка вислухав родичів бійців і пообіцяв звернутися до Міноборони та Адміністрації Президента щодо демобілізації бійців. У п’ятницю, 8 травня, очільник області о пообіцяв розповісти про результати.

loda_zhinky_soldaty_rotacija_7916

Водночас голова ОДА додав, що питання про збереження роботи також буде під контролем. У разі проблем він закликав звертатися безпосередньо до директора департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА Василя Мартиняка.

Фото: ZIK

Коментарі

  1. Хто їх туда привів ?655 Львівська ОДА не займається демобілізацією .

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *