ОСТАННІ НОВИНИ

У РФ придумали, що Савченко не підпадає під імунітет ПАРЄ

|

Українська льотчиця Надія Савченко, яка перебуває в московському СІЗО, не підпадає під дію імунітету Парламентською асамблеєю Ради Європи. Про це йдеться у відповіді Слідчого комітету Росії на клопотання адвоката Іллі Новікова, передає Радіо Свобода.

У документі йдеться, що Генеральна угода про привілеї та імунітети Ради Європи і протокол до цього документу передбачають наділення представників ПАРЄ імунітетом від арешту і судового переслідування. Однак у слідчому комітеті зауважують, що інкриміновані Савченко злочини, а також дії правоохоронних органів щодо її затримання і обрання запобіжного заходу мали місце до набуття Савченко статусу члена ПАРЄ.

«Таким чином, підстав для застосування щодо Савченко положень Генеральної угоди про привілеї та імунітети Ради Європи про наділення її імунітетом від арешту і судового переслідування немає», – вважають слідчі.

Як відомо, у Росії Надію Савченко звинувачують в причетності до загибелі російських журналістів на Донбасі і незаконному перетині кордону. Українка всі звинувачення відкидає, адже на момент вбивства уже перебувала у полоні бойовиків, які силоміць вивезли її на територію РФ.

Савченко є народним депутатом України, а також обрана до делегації України в ПАРЄ.

ПАРЄ вже багато разів виступала з заявами і ухвалювала резолюції з вимогами до Росії негайно звільнити Савченко, народного депутата України, яка як член делегації України в ПАРЄ має міжнародний імунітет. Росія також відмовляється брати до уваги пункт мінських домовленостей – про звільнення Савченко, який РФ підписала, утім досі не виконала.

У грудні минулого року Савченко оголосила голодування на знак протесту проти затримання. 5 березня адвокати Савченко повідомили, що вона вирішила частково припинити голодування, яке тривало понад 80 днів.

Реклама партнерів
Загрузка...

Загрузка...