ОСТАННІ НОВИНИ

На Донбасі буде друге Придністров’я, – Ігор Васюник

|

Народний депутат України, голова ЛОО партії «Народний фронт»  Ігор Васюник у програмі «В об’єктиві» на Другому телеканалі наголосив на недосконалості законів президента України Петра Порошенка стосовно Донбасу і можливих негативних наслідках ухвалення цих законів.

«Я з колегами з «Народного фронту» не голосував за ці законопроекти з багатьох причин. По-перше, і найголовніше, – питання територіальної  цілісності,  питання суверенітету України та питання долі українців Сходу повинні обговорюватися у відкритому режимі, а не в закритому від людей, як це було. По-друге, законопроект був проголосований з порушенням регламенту. Якщо говорити по суті, то у цьому законі є страшні речі. Закон гарантує розбудову всієї інфраструктури, яку зруйнувала російська армія і терористи, через захищені статті бюджету. А стаття 8 говорить про те, що органи місцевого самоврядування повинні сприяти розвитку в окремих районах Донецької та Луганської областей транскордонного співробітництва. Це для чого? Щоб Росія завезла нам ще три гумконвої, щоб  вивезла обладнання і завезла нам зброю? Давайте будемо відвертими: в таких умовах українська влада не зможе контролювати ситуацію в районах зони АТО. Це призведе до створення другого Придністров’я – центру наркотрафіків, зброї і торгівлі людьми. Там не звучатиме українська мова, не буде українського прапора. І це називають «мирним планом».

Окрім того, народний депутат Ігор Васюник додав, що в законі чітко не визначені межі території, на яку поширюватиметься дія законів. Також немає жодного слова про виведення окупаційних військ, не прописані права і гарантії для населення.

«Все написано для терористів. У тому числі й про формування «народної міліції». Очевидно, що з числа представників бандугруповань», – додав Ігор Васюник.

Реклама партнерів

«Прийде час, і кожен із нас повинен буде донести своїм дітям чи внукам, яку частинку маленької історії ми творили у Верховній Раді.  Я думаю, що на прикладі цього законопроекту свою позицію повинні пояснити львівські депутати, які голосували «за», – сказав нардеп.

Нагадаємо, що 16 вересня Верховна Рада України ухвалила законопроекти «Про недопущення переслідування та покарання осіб-учасників подій  на території Донецької та Луганської областей» та «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Засідання та голосування ВРУ по згаданих законопроектах проходило в закритому режимі.

Фото:PHL 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.