ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина відсвяткує 160-річчя від дня народження видатного оперного співака Мишуги

|

З 9 до 23 червня в селі Новий Витків Радехівського району розпочнуться урочисті святкування з нагоди 160-річниці від дня народження видатного українського оперного співака, мецената, громадського діяча, людини світової слави Олександра Пилиповича Мишуги. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної держадміністрації.

У програмі святкувань, зокрема, передбачається 9 червня покладення квітів на могилу митця та проведення ІІ туру обласного фестивалю-конкурсу академічного вокалу «Молоді таланти – Мишузі», в якому візьмуть участь 19 юних співаків з музичних училищ Львова та Дрогобича, а також учні мистецьких шкіл Львівщини.

Гостем фестивалю запрошено почесного кавалера ордена «За заслуги», заслуженого працівника культури України, генерального директора Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької Тадея Едера.

До роботи у журі цього музично-вокального свята запрошено відомих в Україні та за її межами артистів Львівського національного академічного театру оперу та балету ім. С.Крушельницької, народних артистів України Романа Вітошинського, Стефана П’яничка, Наталії Дацко, заслуженого діяча мистецтв України Богдана Косопуда, провідного викладача ДДМУ ім. В.Барвінського Лідії  Хороб., котрі в пам’ять нашого великого краянина виконають невелику концертну програму.

Реклама партнерів

Переможці фестивалю-конкурсу Молоді таланти – Мишузі» будуть нагороджені дипломами та пам’ятними подарунками.

13 червня заплановано проведення святочної Літургії у Храмі Вознесіння Господнього  с. Новий Витків; 16 червня проведення урочистої академії та літературно-мистецького свята з участю артистів Львівського національного театру опери та балету ім.. С. Крушельницької; 23 червня  презентація вистави «Свята Філомена» на сцені народного дому с. Новий Витків.

У кінці ХІХ ст. українець Мишуга вважався «королем тенорів» та володарем найкращого ліричного голосу. Відомий європейський оперний співак, відмовившись від вигідних контрактів, береться працювати викладачем у музичній школі Лисенка в Києві, фінансує відкриття музичного інституту ім.. М.Лисенка у Львові, робить величезні пожертви на різні українські проекти («Зів’яле листя» І.Франка, збірник «Українське мистецтво» та інші).

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...