ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині задля розваг утримують бурого ведмедя в тісній клітці

|

У Львівській області, поблизу м.Стрий, на відпочинковій базі «Шепільська» у звіринці в клітці утримується для розваг бурий ведмідь. Про це пише socportal.info.
„Приїхавши відпочивати на цю базу у вихідні, я була вражена умовами, в яких мешкає ведмідь, – каже пані Ірина, відвідувачка бази, – бетонна підлога, брудна вода у мисці, тісний розмір клітки та якась стара автопокришка для  розваги. Неможливо зрозуміти, що цікавого у тому, аби сфотографуватися на фоні нещасної тварини та спостерігати за клишоногим, який позбавлений природних умов існування. Особисто мене обурює, що у XXI сторіччі у моїй країні, яка намагається стати членом Європейського Союзу, виявляється можливим тримати в клітці ведмедя в жахливих умовах заради незрозумілої сумнівної розваги”.

 

В Україні ведмідь бурий є видом, що зникає. Він занесений до Червоної книги України, Червоного списку МСОП (Міжнародний союз охорони природи), CITES (Конвенцію про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення ) та охороняється Бернською конвенцією.

Згідно зі ст.19 Закону України «Про Червону книгу України» спеціальне використання (добування, збирання)  об’єктів Червоної книги України з метою отримання прибутку забороняється.

Відповідно до Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження» ст.3.2. утримання диких  тварин у неволі допускається,  якщо створені умови, що відповідають їх біологічним, видовим та індивідуальним особливостям. Утримання диких  тварин  у  неволі  без створення відповідних умов не допускається.


 „Хочемо звернути увагу відповідних контролюючих органів, а саме Держекоінспекції та прокуратури у Львівської області щодо незаконності утримання бурого ведмедя в неволі  з метою отримання прибутку, що є очевидним, адже база відпочинку «Шепільська», не є благодійною, освітньою чи науковою установою, – каже Наталя Вишневська з Національного екологічного центру України, – окрім того, утримуючи червонокнижну тварину, так звані власники зобов’язані мати відповідний дозвіл від Мінекології та ветеринарні документи, які регулюють перебування дикої тварини у неволі. Враховуючи поширену незаконну торгівлю дикими тваринами в Україні, власники також мають довести й ЗАКОННІСТЬ набуття дикої тварини у власність”.

Згідно із «Порядком утримання та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах» підкреслюємо – мінімальна площа приміщення, у  якому може утримуватися ведмідь бурий, становить 30 квадратних метрів, й це має бути не клітка, а вольєр.

 „Львівські зоозахисники вже надіслали запити щодо законності утримання ведмедя у неволі у відповідні інстанції. Ми будемо намагатися звільнити ведмедя з переміщенням його до Синевирського реабілітаційного центру. Сподіваємось, що до цього заходу долучаться колеги з благодійної організації „4 лапи”, завдяки зусиллям яких вже врятовано декількох ведмедів в Україні, – каже Андрій Курач, голова Західноукраїнського товариства захисту тварин.”

 У 2011 році в Україні в Закарпатській області за сприяння Міністерства екології та природних ресурсів та міжнародної благодійної організації „4 лапи” був створений Синевирський реабілітаційний центр для бурих ведмедів. Центр є відкритою установою, куди може потрапити кожен та побачити бурих ведмедів.

„На жаль, ведмедів після довгого утримання в неволі вже неможливо випустити на волю, але замість тісної клітки та недолугих хазяїв в Реабілітаційному центрі вони знайдуть спеціалістів, які можуть надати їм кваліфіковану допомогу та створять сприятливі умови для життя, складуть якісні раціони харчування тощо, – каже Катерина Полянська, член Національного екологічного центру України, – на території України в природних умовах залишилося лише близько 200 особин ведмедя бурого через знищення природного ареалу його існування та браконьєрство. В приватних звіринцях, пересувних зоопарках, пересувних цирках, біля кафе, на базах відпочинку утримується до 300 ведмедів. Треба підтримувати діяльність реабілітаційних центрів та заборонити розводити ведмедів, які вже потрапили в неволю й яких потім продають в такі самі  зоокутки”.

 Фото: socportal.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.