ОСТАННІ НОВИНИ

На горі Маківці відзначили 98-му річницю перемоги Українських Січових Стрільців

|

Біля Меморіалу Українських Січових Стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі, відбулися урочисті заходи із відзначення 98-ої річниці перемоги легіону Українських Січових Стрільців в складі австрійської армії над російською імператорською армією. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної ради.

В урочистих заходах взяли участь депутати Львівської обласної ради Галина Чорна і Тарас Скиба, депутат Верховної Ради України Андрій Тягнибок, керівництво району, представники громадських та молодіжних організацій.

Розпочалися заходи з поминальної панахиди за полеглими в боях за гору Маківка. Представники молодіжних організацій поклали вінки та кошики з квітами від обласної та районної влади до Меморіалу Українським Січовим Стрільцям. Учні навколишніх сіл запалили лампадки на могилах січовиків.

Виступаючи на вічі депутат Львівської обласної ради Галина Чорна передала учасникам заходу вітання від голови Львівської обласної ради Петра Колодія. У своєму виступі вона, зокрема, зазначила: “Сьогодні на цьому місці ми вшановуємо 98-му річницю героїчних боїв Січових Стрільців. Це місце мілітарної звитяги української нації. Це перша переможна битва українського війська у новітній історії. На превеликий жаль, нинішня влада намагається в нас цю історію відібрати. З наших підручників зникають сторінки про Маківку, про Крути, про голодомор, про січових стрільців та УПА. Але вони ніколи не зникнуть з наших сердець. Не вперше нависає загроза над нашою Батьківщиною. Ми вистояли тоді, вистоїмо і тепер”.

Народний депутат України Андрій Тягнибок у своєму виступі привітав жінок з Днем матері і наголосив, що тільки українська жінка могла виховати таких синів, якими були Січові Стрільці, і прищепити їм сильну любов до України, за яку вони безстрашно віддавали своє життя.

На завершення заходів творчі  аматорські колективи із навколишніх сіл виконали низку стрілецьких та народних пісень.
Фото: ЛОР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.