ОСТАННІ НОВИНИ

Новий Папа може зійти на престол уже 19 березня

|

Вступ на престол святого Петра нового Папи Римського можливо вже 19 березня, повідомило агентство KAI з посиланням на джерела у Ватикані.

Звертаючи увагу на заяву глави служби друку Святого престолу Федеріко Ломбарді про те, що конклав, можливо, почнеться раніше, французький ватиканіст Антуан-Марі Ізар припустив, що кардинали встигнуть вибрати Папу до 19 березня, торжества святого Йосипа, яке досить широко відзначається в Католицькій церкві, і у яке Бенедикт XVI (Йозеф Ратцингер) відзначає свої іменини.

Ізар заявив, що конклав, швидше за все, почнеться 10 березня, в неділю, і триватиме 3-4 дні, оскільки за останні 100 років жоден з конклаву не тривав більше чотирьох днів.

“Це дозволить новому понтифіку підготуватися до святкування Страсного тижня, а кардиналам, які брали участь у конклаві, – повернутися до Великодня в свої країни”, – підкреслив французький ватиканіст. Великдень католики латинського обряду в нинішньому році будуть святкувати 31 березня.

Реклама партнерів

На думку експерта, саме такий хід подій найбільш вірогідний, і він не суперечить нинішньому апостольської конституції Іоанна Павла II Universi dominici gregis. Колегія кардиналів, не маючи можливості змінювати правила обрання Папи Римського, вправі не чекати 15 днів часу sede vacante (вакантного престолу), а скликати конклав раніше, тим більше що майже всі його учасники зберуться у Ватикані вже 28 лютого, щоб подякувати Бенедикту XVI за його служіння.

УНН 

Фото: ФотоТелеграф 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.