ОСТАННІ НОВИНИ

Сільські голови можуть стати ініціаторами кооперативного руху - Костюк

|

Одним із основних завдань влади є реанімація системи сільськогосподарських кооперацій, заявив голова Львівської ОДА Михайло Костюк 12 лютого під час наради керівниками органів місцевого самоврядування Городоцького району.

“Ми розуміємо багато проблем, пов’язаних з даною ініціативою, але я вважаю, що у нас є шанс над цим попрацювати. Тому запрошую голів сільських рад стати ініціаторами організації кооперативного руху, адже ваша обізнаність, особистий приклад та комунікація із органами влади дає можливість цим ефективно займатись” – цитує прес-служба ЛОДА слова М.Костюка.

Також керівник області додав, що частину видатків на створення кооперативних об’єднань буде компенсовано з обласного бюджету: «Ми спільно з головою Львівської обласної ради детально обговорили це питання, воно було винесене на розгляд сесії, де прийнято рішення і зарезервовано в бюджеті області 2 млн.грн. для підтримки організації сільських кооперативних об’єднань. Думаю, що на створення кооперативу передбачатиметься близько 20 тис. грн. Використавши таку унікальну можливість додаткового фінансування із бюджету, ми повинні започаткувати кооперативний рух».

Михайло Костюк коротко  розповів присутнім про історію кооперативного руху у західноукраїнських селах, наголосивши на прикладах минулого як розвивати бізнес на селі, та підсумував теперішню ситуацію із розвитком села.

Реклама партнерів

Також очільник області додав, якщо зараз  не підхопити сільську ініціативу, не організувати відповідної роботи, то процес падіння рівня життя на селі буде невідворотним і відновити малі сільськогосподарські майданчики буде все важче.

«Значна частина наших селян віддали свої земельні паї в оренду агрохолдинговим компаніям. Так з 850 тис. га орної землі 200 тис. га перебувають в користуванні агропідприємств. Ця частина сільськогосподарського бізнесу є успішною як економічна модель, але як модель соціальна вона є недостатньою», – зазначив голова облдержадміністрації, – «Сьогодні на Львівщині мешкає 1 млн. селян, а це найбільша чисельність жителів сільських територій на Україні і найбільша щільність сільського населення на1 гапродуктивної сільськогосподарської землі, до того ж в області зареєстрована найнижча зайнятість мешканців села – лише близько 200 тис. працюючих».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.