ОСТАННІ НОВИНИ

Суд скасував депутатську недоторканість - експерт

|

Рішення про позбавлення депутатських мандатів Олександра Домбровського та Павла Балоги означає відміну депутатської недоторканності в Україні. Про це у коментарі Gazeta.ua сказав політолог Сергій Таран.

“Кармазін тут ні до чого. Його просто використали. За ним стоїть Адміністрація Президента. Тому що обрали двох депутатів, які нібито не від опозиції, але суд ухвалює рішення, яке з першого погляду виглядає на користь опозиції. Адже йдеться про порушення законодавства під час виборчої кампанії. Очікували, що опозиція дуже легко це проковтне і ледь не підтримає це рішення як перемогу”, – сказав він.

Політолог вважає, що таке рішення суду є ударом по українському парламентаризму.

“Насправді – це потужний удар навіть не по опозиції, а по інституту парламентаризму в Україні. По суті це означає в першу чергу скасування депутатської недоторканності. Це означає, що депутатської недоторканності у нас вже не існує. У нас був закон, за яким передбачається позбавлення повноважень народних депутатів, і рішення суду там немає. А тепер буде. Фактично парламентарі втратили свою недоторканність в один момент. Якщо, звичайно, це буде доведено до кінця, що невідомо поки”, – розповів він.

Реклама партнерів

Таран додав: “Зацікавлений у цьому президент і влада. Їм потрібен слабкий парламент і слабка опозиція. Такими вони стануть, якщо депутатської недоторканності не буде. Тоді статус нардепа втрачає будь-який сенс. Тут треба бачити системну акцію проти парламентаризму у першу чергу”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...