ОСТАННІ НОВИНИ

Цьогоріч львівські прикордонники не випустили з України вже 11 дітей

|

У період цьогорічних новорічно-різдвяних свят (з 25 грудня 2012 року по 21 січня 2013 року) прикордонники Львівського прикордонного загону не випустили за межі України 11 дітей. Тоді як за увесь 2012 рік на цій ділянці загону не було пропущено закордон 107 дітей. Про це сьогодні під час прес-конференції розповів начальник загону, полковник Олександр Адамчук.

За його словами, у 10 дітей, які хотіли цьогоріч перетнути державний кордон і виїхати в Євросоюз, були відсутні доручення одного із батьків про дозвіл на виїзд із країни. А ще одна дитина подорожувала без супроводу дорослих. Як зазначив О.Адамчук, серед цих дітей також була одна дитина, яка не мала вклеєної фотографії у паспорті одного з батьків, де була прописана.

Водночас начальник Мостиського прикордонного загону, полковник Аркадій Кошонько додав, що на ділянці їхнього загону протягом одного тижня завжди трапляються два-три випадки, коли прикордонники не випускають дітей закордон через неправильно оформлені документи, чи їх відсутність.

«Найбільше виникає проблема з тим, що у дітей під час подорожі прикордонники виявляють відсутній дозвіл від одного з батьків на виїзд дитини закордон. Але, якщо брати до уваги, яку ми провели торік інформаційну кампанію, то кількість випадків не пропуску дітей порівняно з 2011 роком зменшилась удвічі», – розповів А.Кошонько.

Олександр Адамчук додає, що прикордонники постійно контролюють дотримання правил перетину кордону дітьми. «Ми постійно працюємо у цьому напрямку, аби своєчасно інформувати громадян про правила перетину державного кордону дітьми до прикладу через ЗМІ. Окрім того, уся інформація розміщена на сайті нашого відомства, а у пунктах пропуску розташовані інформаційні табло, на яких міститься інформація про порядок перетину кордону дітьми. Адже діти це така категорія громадян, яка найбільше страждає від того, що не може виїхати закордон через ті чи інші причини», – зазначив прикордонник.

Аби подорож ваших дітей була комфортною і без зайвих клопотів, прикордонники ще раз нагадують і наголошують батькам та організаторам поїздок дітей про необхідність уважніше ставитися до оформлення документів на них. З цих питань прикордонники радять громадянам консультуватися з туристичними фірмами, послугами яких вони користуються, також необхідну інформацію можна отримати на веб-сайті прикордонного відомства dpsu.gov.ua, або за телефоном: 527-63-63.

Основними причинами відмов у пропуску залишаються відсутність доручень від батьків, які потрібні у разі, коли дитину супроводжує лише один з батьків, або уповноважена ними особа. Крім того, серед причин не пропуску є недійсні документи для закордонних поїздок, відсутність документів на право перетинання кордону, відсутність фото дітей в документах батьків, закінчення терміну дії паспорта, технічна несправність документа.

Також нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства України  неповнолітні громадяни України можуть виїжджати з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Крім того, відповідно до правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд за межі України неповнолітніх громадян України здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі;

без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном;

у разі пред`явлення  документів або їх нотаріально посвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Варто також звернути увагу на особливості виїзду дітей – громадян України до Російської Федерації: діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження; до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *