Міністерство економічного розвитку та торгівлі підготувало законопроект, згідно з яким пропонується ввести час другого часового поясу (київський час) без щорічного переходу на «літній» час. Про це йдеться в пояснювальній записці до законопроекту «Про порядок обчислення часу на території України», текст якого мають у розпорядженні «Коментарі».
«На сьогодні діє такий порядок обчислення часу на території України: час другого часового поясу (київський час) з переведенням щорічно годинникової стрілки в останню неділю березня на 1 годину вперед та в останню неділю жовтня на 1 годину назад. Проектом закону на території України запроваджується час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки», – йдеться в документі.
Мінекономрозвитку відзначає, що встановлення такого порядку обчислення часу спрямоване на «забезпечення поліпшення стану здоров’я громадян, підвищення працездатності населення, зменшення кількості аварій».
Також у документі зазначається, що цей законопроект був зареєстрований Верховною Радою України 27 лютого 2012 року і є відкликаним, але не втратив актуальності.
«Змінено дату набуття чинності з «1 листопада 2012 року» на «1 березня 2013 року», щоб не переходити навесні 2013 року на «літній» час (остання неділя березня), про що було вирішено на нараді в Кабінеті Міністрів України 30 січня 2012 року», – зазначають автори законопроекту.
Як повідомляли «Коментарі», наприкінці лютого 2012 року Кабінет Міністрів України зареєстрував у парламенті проект закону «Про порядок обчислення часу на території України», яким запропоновано ввести на території країни час другого часового поясу (київський час) без щорічного переведення годинникової стрілки.
20 вересня 2011 року Верховна Рада ухвалила постанову «Про зміну порядку обчислення часу на території України», якою було скасовано перехід на «зимовий час». Однак менш як за місяць, депутати скасували рішення. Між тим, представники Кабміну не раз заявляли про те, що Україні слід припинити переводити стрілки годинника, аргументуючи це, зокрема, турботою про здоров’я громадян. Дискусія щодо того, в якому часовому поясі має жити Україна, призвели до появи оригінальних ініціатив щодо запровадження в країні регіональних графіків роботи в областях.