Перший віце-спікер Ігор Калєтнік планує ініціювати проведення парламентських слухань на предмет ефективності зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), пише ТСН.
На думку Калетника, ця система себе не виправдала. На думку віце-прем`єр-спікера, щоб остаточно не втратити якість освіти, вишам потрібно повернутися до практики складання вступних іспитів. Система освіти, яка існувала раніше, більш ефективна, переконаний Калєтнік, адже форма вступних іспитів стимулює молодь вибирати і набувати глибокі знання з конкретної професії замість того, щоб шукати в Інтернеті відповіді на тести цього року і намагатися завчити їх напам`ять.
Калєтнік зазначив, що система зовнішнього незалежного оцінювання потребує корекції, адже введення ЗНО було покликане надати всім випускникам рівні умови при вступі у вищі навчальні заклади, проте цього не сталося.
“Тільки 20% школярів підтримують існуючу систему ЗНО. В той час, як 80% учнів виступають категорично проти тестування в нинішньому вигляді. Серед основних скарг школярів: складність питань в тестах і неоднозначність відповідей на них. Тому не всі учні, які протягом року вчилися відмінно, успішно складають ЗНО”, – сказав перший віце-спікер. Він також зазначив, що проведення зовнішнього незалежного оцінювання в сільській місцевості часто викликає зайві витрати у майбутніх абітурієнтів.
“Щоб здати тести зі спеціальних предметів, таких як фізика або біологія, сільським школярам доводиться їхати складати одну дисципліну в один райцентр, другу – в інший. Це не тільки створює додаткові незручності, але і вимагає додаткових матеріальних витрат”, – підкреслив перший заступник голови Верховної ради.