ОСТАННІ НОВИНИ

Угоду про LNG-термінал Каськів підписав з лижним інструктором - ЗМІ

|

Історична угода на $1 млрд, яка повинна була дати серйозний козир Україні у газовому діалозі з Росією, не вдалася. Галас від цієї події було перекрито зреченням іспанської компанії від договору, що залишило українську владу приниженою і збентеженою, пише Кореспондент, посилаючись на росзлідування Reuters.

Гучна угода повинна була залучити іспанську Gas Natural Fenosa як основного інвестора будівництва терміналу з прийому зрідженого газу (LNG) на узбережжі Чорного моря – стратегічний проект, для якого Україна вже давно шукає зовнішньої підтримки.

Однак, на подив українських чиновників, включаючи прем`єр-міністра Миколи Азарова і Юрія Бойка, міністра палива, які взяли участь у церемонії, іспанська енергетична компанія швидко відмовилася від вступу до консорціуму.

У ході плутанини увага сфокусувалася на особистості і ролі іспанця, який підписав від імені компанії договір – лисий чоловік з бородою, який був добре відомий як посередник в угодах між іспанською компанією і Україною.

Реклама партнерів

Він був визначений українським агентством з нацпроектів як один з головних учасників договору, поряд з керівником відомства Владиславом Каськівим. Хорді Сарда Бонвехі, як з`ясував Reuters, є 43-річним лижним інструктором, а нині бізнесменом з Барселони.

Члени сім`ї Бонвехі повідомили, що він пішов з дому, коли йому виповнилося 20 років, і став інструктором з лиж в Андоррі, а в Україну переїхав 10 років тому після туристичної поїздки і одружився з українкою.

Його батько, Хоан Сарда, який досі живе недалеко від Барселони, заявив, за повідомленням місцевої газети, Regio7, його син створив два місцеві підприємства в Іспанії в 2008 році. Обидва підприємства, які займалися нерухомістю, не були активними вже протягом багатьох років, зазначив батько.

“Хорді ніколи не був зацікавлений в бізнесі, ні в моєму, ні в тому, який його братів або кого-небудь ще. Він ніколи не показував інтересу до бізнесу взагалі,” – заявив його батько. Брат підписанта сказав, що той відвідав батьків 30 листопада, а потім знову зник. “Він ніколи не говорив мені нічого про це. Але для досягнення того, що він зробив, він повинен бути хорошим бізнесом, чи не так?”

Люди, які вивчають цю справу в Україні, повідомляють, що Бонвехі працював як посередник в операціях для іспанських компаній і української влади та зазначений як генеральний директор української філії Grupo Hera, чиєю спеціальністю вказана рециркуляція відходів.

Також повідомляється, що Бонвехі подорожував по Україні в бізнес-поїздках, а у вересні взяв участь у конференції YES, щорічному економічному форумі в Ялті, де він взяв участь в обговоренні зрідженого природного газу, як заявили відповідальні чиновники.

Раніше повідомлялося, що Хорді Бонвехі, який 26 листопада від імені іспанської компанії Gas Natural Fenosa підписав угоду про співпрацю з Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України про участь компанії в реалізації проекту LNG термінал, визнав, що не мав права підписувати цей документ.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.