ОСТАННІ НОВИНИ

Пристрасть українців до долара заважає економіці країни - Bloomberg

|

Пристрасть до долара – одна з найбільш шкідливих і незрозумілих звичок, які сформувались у населення України, повідомляє агентство Bloomberg.

Як вказує видання, Україна – це єдина країна в Європі, де інвалюта поширена знанчо більше, ніж власна: якщо в гривні зберігається готівки на 25 млрд доларів, то обсяг доларів  – приблизно 80 млрд доларів. Україна унікальна й тим, що єдиною з капіталістичних демократій є країною процвітаючого чорного ринку в іноземній валюті, пише Bloomberg.

Агентство також зазначає, що роман України з доларом налічує, принаймні, 21 рік. Українці полюбили американську валюту під час гіперінфляції початку 1990-х і не зуміли побороти дану звичку, як це зробили їхні сусіди в Росії.

Найменше занепокоєння може відправити населення атакувати обмінні пункти, щоб запастися американською валютою. Така пристрасть до долара сильно шкодить українській економіці, наголошує видання. Перед останніми виборами українці купили валюти на 3,3 млрд доларів з побоювань девальвації – цей обсяг був рекордним з часів ажіотажного скуповування валюти в кінці 2008 року на піку світової фінансової кризи. Нацбанку довелося витратити близько 2,4 млрд доларів валютних резервів, щоб збалансувати курсові коливання.

Banki.ua

Фото: AFP

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...