ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині санітарні норми не дозволяють видобувати сланцевий газ – науковець

|

Санітарні норми щодо видобутку підземних вод не дозволяють проводити на Львівщині роботи з видобутку сланцевого газу наявними методами. Про це сказав сьогодні на прес-конференції у Львівській обласній раді кандидат геолого-мінералогічних наук Володимир Харкевич.

«За українським законодавством, є вимога, що санітарно-захисна зона має становити не менше3 км. На Львівщині немає таких місць, де можна бурити свердловини за3 кмвід населеного пункту, тут щільність населених пунктів дуже висока. Якщо ж санітарні вимоги буде порушено – можлива екологічна катастрофа» –  наголосив учений.

За словами науковця, технологія видобутку сланцевого газу може призвести до величезного забруднення підземних вод. Адже для видобутку газу застосовують хімічні реагенти 4 і 3 класу небезпеки. А шлам, який залишається внаслідок буріння на поверхні, також має ці реагенти.

“Відтак ми отримуємо кілька сотень тонн цього шламу, який є промисловими відходами, а ще дві тисячі кубометрів рідких відходів на кожну свердловину” – наголосив науковець.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.