ОСТАННІ НОВИНИ

Львів проведе мистецьку виставку, присвячену темі ВІЛ/СНІД

|

Благодійний фонд САЛЮС з 28 листопада по 5 грудня в МО «Дзиґа» (вул. Вірменська, 35) в залі, що на другому поверсі, проводитиме виставку мистецьких творів для візуалізації проблеми СНІДу задля привернення уваги громадськості до її гостроти. Про це повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

Усі охочі тут зможуть побачити речі, які були створені в рамках конкурсу «Життя прекрасне». Відкриття виставки 28 листопада о 15.00 год. Вхід на виставку вільний.

«Щорічно 1 грудня світова громадськість відзначає Всесвітній день солідарності з ВІЛ-позитивними людьми та толерантного ставлення до людей, яких торкнулась проблема ВІЛ/СНІДу. Ідея цьогорічного мистецького конкурсу, організованого БФ САЛЮС до цієї дати, – відобразити проблему ВІЛ/СНІДу через призму фотооб’єктива.

Мета конкурсу – привернення уваги громадськості до проблем ВІЛ/СНІДу, відродження та популяризація ідей гуманізму, попередження стигматизації та дискримінації людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Тематика конкурсу пов’язана з попередженням ВІЛ та інфекцій, що передаються статевим шляхом та пропагандою здорового та безпечного способу життя. Учасники конкурсу подавали окремі роботи або серії фотографій, об’єднані одним задумом чи дизайном», – розповіла координатор заходу Оксана Кристиняк.

Реклама партнерів

Конкурс «Життя прекрасне» – це продовження авторської програми «Мистецтво проти  СНІДу», яка впродовж 16 років впроваджується БФ САЛЮС. Метою програми є створення мистецьких творів для візуалізації проблеми СНІДу, привернення уваги громадськості до її гостроти. Застосування мистецьких форм та засобів сприяє засвоєнню інформації через призму емоційного сприйняття, що робить програму непересічною і атракційною.

Для її реалізації використовуються різні мистецькі засоби – плакати, скульптура, фотографія, мода, боді-арт, розмальовані парасольки, навіть кулінарне мистецтво. За роки реалізації до програми залучено понад 1000 учасників, серед яких були і професійні митці, і студенти, і діти, що навчаються у художніх школах. Роботи переможців конкурсів використовуються фондом як ілюстрації для буклетів, календарів, презентацій. А найактивніші учасники, щиро перейнявшись проблемою здоров’я нації, часто беруть участь у різних програмах фонду, пропагуючи здоровий спосіб життя.

Загалом у цьогорічному конкурсі взяли участь 80 осіб. Ескізи робіт оцінювало журі у складі: 

Олег Огородник, член Національної спілки фотохудожників, член Федерації EFIAP

Ярослав Табінський, заступник декана факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка Мар`яна Служинська, головний лікар Львівського обласного центру профілактики та  боротьби зі СНІДом.

Роботи учасників оцінювались за такими критеріями: висвітлення ідеї, нові дизайнерські знахідки, відповідність вимогам конкурсу, якість виконання.

Призові місця розділили:

Олекса Мисько (м.Львів) – I місце,

Галина Дудар (м.Львів) – II місце,

Ксенія Шевченко (м.Ялта) – III місце.

Переможці отримали грошові винагороди.

Фото: PHL

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.