ОСТАННІ НОВИНИ

2010-го українці найчастіше ставали громадянами Чехії і Польщі

|

За підсумками 2010-го року населення 27 країн ЄС поповнилося за рахунок імігрантів 810 тисячами нових громадян. Найбільше українців стали громадянами Чехії, Польщі і Словаччини. Про це свідчать нові дані статистичного відомства Євростат, інформує Deutsche Welle .
Абсолютна більшість осіб, які набули громадянство країн Євросоюзу, прибула з Африки (29%), Азії (23%), країн Європи, які не є членами ЄС, (19%). А також – з Північної та Південної Америки (19%).
Українці виявилися чисельною групою серед нових громадян трьох країн ЄС. Так, у Чехії українці посіли перше місце за кількістю отриманих чеських паспортів (36,1%). Схожа ситуація і у Польщі: там серед усіх виданих паспортів 33,9% припали на колишніх громадян України. У Словаччині українці становили третю за чисельністю групу за кількістю отриманих паспортів–18,4%.
Крім того, українці увійшли до четвірки найчисельніших груп, що отримали громадянства Литви (9,9%) Естонії (1,4%) та Латвії (0,9%).
Загалом, найбільше паспортів у ЄС 2010-го року, за даними Євростату, видали Великобританія (195 тис.), Франція (143 тис.), Іспанія (124 тис.) та Німеччина (105 тис.).
Британці видали найбільше паспортів колишнім підданим Індії, у Франції найбільше натуралізувалося вихідців з Марокко, в Іспанії найчисельнішою групою нових громадян стали вихідці з Еквадору, а Німеччина найбільше своїх паспортів видала вихідцям з Туреччини, Іраку, Росії та Польщі.

Тиждень.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.