ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові унікального ідола порізали на шматки

|

Єдину в Україні кам’яну скульптуру язичницького ідола порізали на кілька частин, щоб перенести в інше місце, пише Львівська газета.
Кам’яну скульптуру язичницького ідола, яку останні кілька десятків років зберігали в Національному музеї у Львові, порізали на шматки, щоб перенести. Про це «Газету» повідомили працівники музею.
«Учора до нас (корпус на вул. Драгоманова, 42, де і зберігали скульптуру) приїхав директор Ігор Кожан і завідувач реставраційних майстерень пан Мокрій. Мабуть, вони прийняли рішення про перенесення скульптури. Це пов’язано з тим, що керівництво вирішило поставити тут, перед палацовим комплексом, на 13 грудня бюст Митрополита Андрея Шептицького. А ідол заважав встановленню пам’ятника, тож вирішили, що його треба забрати. Сьогодні вранці ідола розрізали на кавалки та фактично вручну на маленькому візочку перевезли за палацовий комплекс. Скульптурі язичницького ідола – понад тисяча років. Її до музею привезла особисто Віра Свінціцька. Це експонат музею, який має свій інвентарний номер», – розповіли «Газеті» працівники музею.
За словами археолога Миколи Бандрівського, це єдина монументальна скульптура язичницьких часів, яка збереглася до наших часів на території України. Її знайшли у ХІХ столітті біля села Лопушна, що поблизу Рогатина. Тоді місцевий греко-католицький священик наказав висікти з ідола хрест. До наших часів дійшла нижня частина, яку в кінці ХІХ століття перевезли до Львова.
На жаль, додзвонитися до директора Національного музею Ігоря Кожана «Газеті» наразі не вдалося.

Фото: Львівська газета

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...