ОСТАННІ НОВИНИ

У п’ятницю в Перемишлянах відкриють пам’ятник отцю Омеляну Ковчу

|

 У п’ятницю, 11 травня, на центральній площі міста Перемишляни, відбудеться урочисте відкриття пам’ятника українському священику, який у часи Другої світової війни рятував євреїв Омеляну Ковчу. Урочистості за участі глави УГКЦ Святослава Шевчука і понад тисячі священиків та ієрархів розпочнуться об 10.30, інформують організатори акції.

Українська Греко-Католицька Церква та Комітет із вшанування пам`яті блаженного священномученика Омеляна Ковча запрошують взяти участь у Всеукраїнській прощі духовенства та мирян, присвяченій пам`яті блаженного священномученика Омеляна Ковча. Всеукраїнська Проща, Архиєрейська Божественна Літургія та освячення і відкриття пам’ятника блаженному священномученику Омеляну Ковчу відбудеться за участі Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава.

Греко-католицький священик Омелян Ковч, за те що рятував євреїв у часи Другої світової війни був ув’язнений і загинув в концтаборі Майданек.

Отець Омелян Ковч щиро ніс свою віру людям, сіяв зерна терпимості, толерантності та порозуміння у змучену багатолітньою окупацією українську землю. Будучи щирим християнином, греко-католиком, українцем, Омелян Ковч вмів долати конфесійні, релігійні та національні поділи. Він був українцем, але вмів розуміти й любити інших.

Реклама партнерів

Ризикуючи власним життям, отець Омелян рятував євреїв від нацистських переслідувань. Заради них він пожертвував собою. Останні трагічні сторінки його життя явили світові приклад виключної самопожертви заради ближнього. Навіть у пеклі концтабору Майданек в’язень номер 2399 знаходив слова любові. Відшуковував слова християнського милосердя та надії для кожного: «Тут я бачу Бога, єдиного і однакового для всіх, незалежно від релігійних відмінностей, що існують між нами. Можливо, наші Церкви різні, але в усіх них царює той же великий Всемогутній Бог. Коли я відправляю Службу Божу, всі вони моляться. Моляться різними молитвами, але чи Бог не розуміє усіх мов?». Омелян Ковч помер 25 березня 1944 року в Майданеку.

Довідка: У 1999 р.  Єврейська Рада України присвоїла отцю Омеляну Ковчу звання «Праведник України».

Року Божого 2001 у Львові Омелян Ковч був беатифікований Папою Іваном Павлом ІІ.

Восени 2008 р. Синод єпископів УГКЦ проголосив блаженного священномученика Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ. Для цього, згідно з постановами того ж Синоду, 25 березня 2009 року було проведено прощу духовенства УГКЦ до Музею на місці колишнього концтабору в Майданеку (Люблін, Польща), до місця мученицької смерті отця Омеляна, щоб прийняти прах блаженного для виставлення його у катедральних соборах кожної єпархії та екзархату.

А 24 квітня 2009 р., у Києві, на території будівництва Патріаршого центру УГКЦ відбулося урочисте проголошення бл. свщмч. Омеляна Покровителем душпастирів УГКЦ.

У святі взяли участь Архієпископ Іван Юркович, Апостольський Нунцій в Україні, усі єпископи УГКЦ з України, єпископи РКЦ в Україні, майже триста священиків з різних куточків України, члени дипломатичного корпусу, миряни.

25 березня 2009 р. у Майданеку (Польща) було відкрито  таблицю пам’яті Блаженного українського священика Омеляна Ковча. Відділенням литва «Пікарту» було виготовлено для обеліску меморіальну таблицю із посланням до рідних отця Омеляна: «…Тут я бачу Бога – Бога, який однаковий для всіх нас, незалежно від наших релігійних відмінностей». Прийняли участь у вшануванні пам’яті священномученика українські та польські паломники, Віцевоєвода Любліна Генрика Стройновска, речник Президента Польщі Малгожата Залуська, Надзвичайний Посол України у Польщі Олександр Моцик, державні службовці Волинської та Львівської областей, студенти Українського католицького університету, сенат Католицького університету Любліна та інші офіційні особи.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...