ОСТАННІ НОВИНИ

Анонімність кандидатів гарантована законом?

|

Громадянська мережа ОПОРА повідомляє, що половина бюлетенів для виборів народних депутатів містять інформацію анонімного характеру. Про це йдеться в повідомленні ОПОРи.

Зокрема, під час голосування за партійний список в бюлетені вказується перша п`ятірка кандидатів. Втім, чинний закон передбачає оприлюднення інформації лише про ім`я та по-батькові кандидата, без прізвища.

Як вказують в повідомленні, ця помилка є технічною, але чинна стаття закону чітко встановлює зміст виборчої документації – бюлетенів, протоколів тощо. Чи голосуватиме виборець за «Івана Петровича» і «Василя Васильовича» залежить від ЦВК.

Закон України «Про вибори народних депутатів України» визначає: «У виборчому бюлетені для голосування у загальнодержавному окрузі назви партій розміщуються у порядку їх номерів, визначених жеребкуванням, яке проводить Центральна виборча комісія за участю представників партій у Центральній виборчій комісії після закінчення реєстрації кандидатів у депутати від партій перед затвердженням форми і тексту виборчого бюлетеня. У виборчому бюлетені зазначаються визначений жеребкуванням номер кожної партії, повна назва відповідної партії, власні імена (усі власні імена) та по батькові (за наявності) перших п`яти кандидатів у депутати, включених до виборчого списку партії. Між номером кожної партії та назвою цієї партії розміщується порожній квадрат» (ХІ розділ, стаття 80).

А у виборчому бюлетені в одномандатному окрузі уже зазначаються прізвища, власні імена та по-батькові (за наявності), зареєстрованих у цьому окрузі кандидатів-мажоритарників.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...