ОСТАННІ НОВИНИ

Депутати вимагають детальної інформації про вивезення пестицидів із Львівської області

Львівський портал

|

31 жовтня під час слухань виконання обласних екологічних програм, зокрема, виконання Регіональної програми заходів з безпечного поводження  із забороненими і непридатними для використання пестицидами у Львівській області, перший заступник начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області Ганна Башта повідомила депутатів, що у 2011 році планується очистити територію Львівської області від непридатних та заборонених до використання в сільському господарстві пестицидів. Про це овідомляє пресс-служба Львівської облради.

Роботи з вивезення пестицидів із Львівської області виконуються за кошти Державного фонду охорони навколишнього природного середовища, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища та місцевих бюджетів.

За інформацією Ганни Башти, у 2011 році у Державного фонді охорони навколишнього природного середовища передбачено 9 мільйонів грн на фінансування робіт  із забезпечення екологічного збирання, перевезення та знешкодження непридатних або заборонених до використання 402 тонни пестицидів з Львівської області. З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища заплановано виділити 2 мільйони грн.

Загалом на території Львівської області на початку 2011 року знаходилося понад 495 тонн пестицидів. Станом на 25 жовтня 2011 року вивезено понад 290 тонн непридатних до використання пестицидів і 30 тонн тари від них, зокрема з Жидачівського (103,5т.), Стрийського (27,8т.), Миколаївського (14т.), Дрогобицького (62т.), Радехівського (36,6т.), Старосамбірського (15,4т.), Сколівського (11т.) та Буського (18,8т.) районів, розпочато роботи  у Кам’янка-Бузькому, – інформує Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області.

                Ганна Башта повідомила під час слухань, зокрема, що вивезенням пестицидів із Львівщини займається Ізраїльська фірма. Також Ганна Башта наголосила, що під час вивезення пестицидів із районів з`ясовується, що реальна кількість пестицидів у кожному районі набагато більша від тієї, яку заявляли у документах.

                Під час слухань у депутатів виникло чимало запитань, на які вони не отримали відповіді від представника Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області. Серед запитань, які лунали: чи до кінця 2011 року встигнуть вивезти пестициди з усіх районів Львівщини; як визначається черговість вивезення; куди саме вивозять пестициди з території Україні; в якій тарі їх вивозять; чи є безпечним таке перевезення для мешканців тих територій, якими провозитимуться шкідливі речовини та ін.

                На доручення постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради Державне управління охорони навколишнього середовища у Львівській області повинне до 5 листопада підготувати офіційні звіти та документацію про встановлення порядку черговості вивезення шкідливих речовин у районах нашої області.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *