ОСТАННІ НОВИНИ

Цимбалюк обіцяє жорстке реагування на зарплатні борги

Львівський портал

|

Сьогодні голова Львівської облдержадміністрації Михайло Цимбалюк провів засідання обласної комісії з питань погашення заборгованості з виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.

 Михайло Цимбалюк зазначив, що розмова про заборгованість з виплати заробітної плати триває, починаючи з весни, а дехто з керівників підприємств, установ, організацій не розуміє на скільки це важливо. «Ми вже звертались і до совісті, і до християнської моралі керівників, але, як свідчить практика, на деяких територіях та підприємствах, не всі зрозуміли важливості цієї теми. Через те ми переходимо від переконань, прохань до жорстких методів реагування. Наступним етапом буде ініціювання перед керівництвом міністерств, відомств, якщо це підприємство державної форми управління, питання розриву контрактів з тими керівниками, які допускають невиплату заробітної плати. Ми вважаємо, що це або неправильний менеджмент, або нездатність самого керівника вести господарку належним чином. Хотів би, щоб сьогодні ми почули пропозиції як покращити цю роботу і пояснення тих, хто допустив невиплату заробітної плати» – наголсоив голова ЛОДА.

Станом на 1 жовтня 2011 року заборгованість з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій області становить 66,2 млн. гривень, з них: 37,0 млн. грн. – це заборгованість економічно активних підприємств, 20,7 млн. грн. – підприємств банкрутів, 8,5 млн. грн. – економічно неактивних підприємств. В цілому по області заборгованість мають 283 підприємства, несвоєчасно отримують заробітну плату 14,9 тис. працівників.

Голова Львівської облдержадміністрації зауважив: «Варто зайнятись реальною роботою з виплати зарплати. Тут будь-які принципи будуть виправдані і я знайду спосіб, який змусить керівників підприємств-боржників здійснювати виплату заробітної плати. Нам потрібно більш жорстко на це реагувати». Михайло Цимбалюк також наголосив на необхідності розпочати практику виїздів робочих груп у складі голів райдержадміністрацій, керівників підприємств-боржників та начальників галузевих управлінь облдержадміністрації для вирішення проблем з виплатою зарплат на місцях.

За результатами засідання були дані відповідні доручення, зокрема:

– начальникам управлінь – підготувати та скерувати відповідні листи до галузевих Міністерств щодо вирішення питань з найбільшими підприємствами-божниками;

– головам районних державних адміністрацій, міським головам міст обласного значення – забезпечити зменшення заборгованості із виплати заробітної плати на кінець 2011 року на 50%  до початку поточного року, ліквідувати заборгованість місцевих бюджетів перед підприємствами комунальної форми власності за виконані роботи та надані послуги, здійснювати контроль за першочерговим спрямуванням коштів на погашення заборгованості із виплати заробітної плати та виплату поточної заробітної плати.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...