Польща активно бореться за те, щоб у кінцевій декларації саміту “Східного партнерства”, який відбудеться 29-30 вересня у Варшаві, передбачити формулювання про скасування віз для країн цієї ініціативи за умов виконання ними відповідних критеріїв. Про це під час засідання підкомісії з питань “Східного партнерства” у Сеймі РП повідомив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
“Боремося за кожне слово (в декларації – ред.). Йдеться про відміну запису щодо скасування візового режиму у довгостроковій перспективі. Вважаємо, що цей процес має бути обумовлений критеріями, а не часом. Ще не можу обіцяти кінцевого успіху, але ведемо переговори, як можемо”, – наголосив Р.Сікорський, передає власний кореспондент Укрінформу.
Глава МЗС Польщі також зазначив, що на саміт “Східного партнерства” слід дивитися, як на “ядро великого процесу, де прозвучать нові політичні декларації, Єврокомісія відзвітує про реалізацію бюджету “Східного партнерства” і задекларує наміри щодо майбутнього цього проекту”.
У Польщі наголошують, що Варшавський саміт “Східного партнерства” стане найбільш значущою подією у період Польського головування в Раді ЄС.








Львівський портал