ОСТАННІ НОВИНИ

Вийшов довідник про битви українців

Львівський портал

|

У Львівському  історичному музеї відбулася  презентація книги “Битви української середньовічної і ранньомодерної історії. Довідник”. Про це повідомляє благодійний фонд “Україна-Русь”. Автором видання молодий історик зі Стрия кандидат історичних наук Віктор Мандзяк.

У книзі  в алфавітному порядку подано перелік місць, де відбулися військові  події за участю українців. Довідник охоплює період від 527 по 1646 роки. Всього у книзі згадується 833 битви. Географія боїв – від Атлантичного океану по Каспійське море, від Балтики до Середземномор’я. За згаданих 1119 років українці (анти, руси, козаки) брали участь в битвах, сутичках, облогах як окремі військові підрозділи, так і разом з союзницькими військами, а також як найманці на боці інших держав.

«Особливо тішить, що у довіднику зазначено  аж 8 битв під Москвою, де проти нашого споконвічного ворога боролись запорозькі козаки» – сказав на презентації книги Р.Новоженець. Книга на його думку підкреслює войовничість українців, що нам так не вистачає сьогодні. Достатньо згадати лишень битву під Дюнкерком у Франції, де франко-англійські війська здобули перемогу над іспанцями у 1646 році саме завдяки загону у 2600 запорозьких козаків.

Книга побачила світ завдяки фондам «Україна-Русь» (президент Ростислав Новоженець) та «Добре серце» (президент Олег Канівець).

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...