ОСТАННІ НОВИНИ

Виконком ЛМР затвердив порядок встановлення вивісок

Львівський портал

|

 Сьогодні виконавчий комітет прийняв порядок встановлення вивісок. Зокрема, у рішенні передбачено, що термін дії вивіски буде рівноцінним терміну дії договору оренди приміщення, повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

«Ми взяли за основу приклад Вроцлава, де термін для вивісок встановлюється такий, як і термін оренди приміщення», – зазначив мер Андрій Садовий.

«Порядок встановлення вивісок – це надзвичайно якісний і дуже детально розроблений документ, яким не може похвалитися жодне з міст України, в такому обсязі, в якому він розроблений в Україні. Дуже детально розписані всі процедури, які супроводжуються при встановлені вивіски і детально прописані всі пропозиції, як потрібно суб’єкту господарювання зробити вивіску, і крім того долучені ілюстровані матеріали, як конкретно, в тому чи іншому випадку, може діяти об’єкт господарювання. Тобто, сам порядок і ці ілюстровані матеріали будуть видані спеціальною книжечкою, яка буде скеровуватися розробникам вивісок, суб’єктам господарювання, які хочуть встановити вивіску безкоштовно для того, щоб суб’єкт розміщуючи ту чи іншу конструкцію міг зразу бачити, як правильно це зробити.

Станом на сьогодні рішення прийнято в редакції, де запропоновано, що проект вивісок погоджується на термін, який відповідає терміну документу на право користування приміщенням, де здійснює діяльність суб’єкт господарювання. Тобто, якщо у вас є договір оренди на один рік – на цей же термін вас погоджується вивіска. Якщо ви продовжили договір оренди, то автоматично продовжується вивіска», – розповіла директор КП «Адміністративно-технічне управління» Інна Свистун.

Реклама партнерів

У рішенні зазначено, що вивіски повинні встановлюватися у місцях, які б не створювали перешкод для експлуатації будинків і споруд, на яких вони розташовуються, та вільного пересування пішоходів. Розміщення вивісок повинно здійснюватися з врахуванням архітектурного вирішення, стилістичних особливостей, декоративних елементів та колористики фасаду. Відповідно, вивіска може бути встановлена: не вище першого поверху або цоколя будівлі, біля входу у приміщення (у подвір’ї, на сходовій клітці, у коридорі тощо), яке займає суб’єкт господарювання, що встановлює вивіску, над вхідними дверима, над вітринами та над віконними прорізами, у вікнах, вітринах та прозорій частині вхідних дверей (з внутрішнього боку) з закриттям їх до 50 %, між дверними та віконними прорізами, на фасаді (вище першого поверху), фронтоні, якщо суб’єкту господарювання на праві приватної власності належить вся будівля, при умові, якщо місце встановлення вивіски передбачено авторським проектом будинку або погодженим паспортом фасаду будівлі, між дверними та віконними прорізами (або над ними), які належать суб’єкту господарювання, у межах першого та цокольного поверху, у т. ч. якщо немає окремого входу з вулиці у заклад, на якому встановлюється вивіска, в існуючих, спеціально передбачених для вивісок у проекті будинку площинах, нішах, картушах, приставних вітринах тощо, на огорожі та її вхідній (в’їзній) брамі, якщо суб’єкту господарювання на праві приватної власності належить вся будівля та вся земельна ділянка, на власній земельній ділянці у вигляді об’ємно-просторової пластики чи конструкції, якщо у будівлі знаходиться декілька власників (орендарів) приміщень, зовнішній вхід для яких є спільним, то їх вивіски на фасаді повинні розташовуватись на невеликих табличках однакового розміру (площею до 0,3 кв. м) та з однакового матеріалу виконання, розміщених праворуч чи ліворуч від входу (в’їзду) у будівлю (приміщення). Окрім того, їхні вивіски можуть бути розташовані безпосередньо біля дверей належних їм приміщень.

Встановлення вивісок забороняється: на фасаді вище першого поверху, з закриттям огорож балконів, архітектурного та скульптурного декору фасадів, з закриттям вікна, вітрини чи прозорої частини вхідних дверей площинами вивісок більш ніж на 50 %, з закриттям табличок з назвами вулиць, номерами будинків, охоронних знаків будівель – пам’яток архітектури, табличок з позначенням місця знаходження елементів мереж інженерних комунікацій (пожежних гідрантів та ін.), інших табличок з соціально-необхідною інформацією, у вигляді світлових табло та моніторів, біжучих стрічок, вивісок з динамічною (пульсуючою) підсвіткою у межах історичного ареалу міста, на приміщеннях (будівлях), не введених в експлуатацію.

Розміри вивісок повинні бути масштабними до архітектурного вирішення фасаду та його елементів. Вивіски не повинні виходити за межі приміщення, у якому здійснює діяльність суб’єкт господарювання. Відстань від площини фасаду до лицевої поверхні вивіски, розміщеної паралельно до фасаду, не повинна перевищувати 10 см. Вивіска повинна враховувати розмір і місце розташування раніше погоджених та встановлених на цьому ж будинку вивісок. Перевага надається комплексному підходу до проектування та розміщення кількох вивісок на одному фасаді.

Матеріали, техніки та стилістика вивісок: конструкція та матеріал вивіски повинні бути стійкими до погодних умов і механічних чинників, зручними у догляді та обслуговуванні. У межах історичного ареалу м. Львова заохочується виконання вивісок з природних матеріалів (метал, кераміка, смальта, цінні породи дерева, камінь, скло), а також використання традиційних для львівських ремесел технік (ковальство, литво, гравіювання, різьба, вітраж, гутне скло, емалі, розпис, мозаїка та ін.).  Форма, колір, шрифт, матеріал виконання та стилістика вивіски повинні бути гармонійними з елементами фасаду, на яких вони розташовуються. Вивіска для одного суб’єкта господарювання повинна відповідати архітектурному вирішенню фасаду будівлі та враховувати особливості конкретного архітектурного середовища.

Вивіска може бути виготовлена у вигляді: площини геометричної або іншої форми, що розміщується паралельно до фасаду, з нанесеним зверху або прорізаним зображенням чи написом. В історичному ареалі площа такої форми не може перевищувати 0,5 кв. м, окремих об’ємних літер, прикріплених безпосередньо на стіні (рекомендується у разі короткого напису), окремих об’ємних літер, прикріплених до спільного каркасу чи іншого профілю, пофарбованого у колір фасаду (рекомендується у разі довгого напису), напису чи зображення на прозорій безколірній площині (скло, акрил) плоскими, об’ємними чи вигравіюваними літерами, шрифтового напису по тиньку, художнього розпису по тиньку (фрески), мозаїки, вітражу, розміщеного на кронштейні або у вітрині чи дверях, кам’яної, дерев’яної, металевої плити з різьбленим або гравійованим написом чи зображенням, рельєфу, вирізьбленого у тиньку, попередньо нанесеному різноколірними шарами (сграфіто), плоского кронштейну (в історичному ареалі площею не більшою 0,5 кв. м та товщиною не більше 60 мм), розташованого перпендикулярно до фасаду. При цьому його крайня точка виносу не повинна виступати від стіни більше ніж на 800 мм, а відстань від його нижньої точки до поверхні тротуару не може бути меншою ніж 2,5 м, кронштейну у вигляді об’ємно-просторової композиції. При цьому його крайня точка виносу не повинна виступати від стіни більше ніж на 800 мм, а відстань від його нижньої точки до поверхні тротуару не може бути меншою ніж 2,5 м, прапора, хоругви, штандарта (в історичному ареалі площею не більше ніж 1,5 кв. м). При цьому його крайня точка не повинна виступати від стіни більше ніж на 1,0 м, а відстань від його нижньої точки до поверхні тротуару не може бути меншою ніж 2,5 м, світлових носіїв, що своїм розташуванням формують напис чи зображення, іншої конструкції, виконаної на високому мистецькому і дизайнерському рівні, що відповідає стилістиці фасаду та архітектурному середовищу.

Вимоги до освітлення вивісок: освітлення вивісок повинно забезпечувати безпеку експлуатації згідно з діючими державними будівельними нормами та відповідати державним стандартам і вимогам пожежної, електричної та екологічної безпеки, джерела світла для вивісок, розташованих паралельно до площини фасаду, можуть бути: вмонтовані всередині об’ємних літер (світяться літери) або всередині площини вивіски (при цьому світяться лише літери чи зображення, фон залишається непрозорим та неосвітленим), розташовані між вивіскою і площиною фасаду (контражурно освітлюється стіна під вивіскою), вмонтовані на торці вивіски (освітлюється від зовнішнього контуру), винесені на зовнішніх кронштейнах (освітлюється частина фасаду разом з вивіскою), освітлення вивісок на кронштейнах може бути: зовнішнє, за допомогою ламп з монохромним світлом та спрямовуватися безпосередньо на вивіску, вмонтоване всередині вивіски (при цьому світяться лише літери чи зображення, фон залишається непрозорим та неосвітленим), вмонтовані на торці кронштейна (освітлюється від зовнішнього контуру), вивіска може бути виготовлена зі світлових трубок (неонових або діодних), які формують зображення чи напис, кабелі живлення світлових елементів, сигналізації та ін. повинні бути вмонтовані у короби, які пофарбовані у колір фасаду, або прикріплені таким чином, щоб бути непомітними для пішоходів, світлове оформлення вивіски не повинно засліплювати учасників дорожнього руху, а також не повинно освітлювати вікна житлових будинків, освітлення вивісок повинно вмикатися з настанням темноти одночасно з вуличним освітленням, вивіски установ, організацій і підприємств, що працюють у денний час, можуть бути виконані без освітлення.

Відповідно до ст. 37 Закону УРСР «Про мови в Українській РСР» розташування на вивісках офіційних назв державних, партійних, громадських органів, підприємств, установ, організацій та інших закладів виконується у такому порядку: зліва від входу – українською мовою, справа можливий переклад іншою мовою; або згори – українською мовою, нижче дрібнішим шрифтом може бути переклад іншою мовою. Знаки для товарів і послуг наводяться на вивісках у тому вигляді, у якому їм надана правова охорона в Україні, відповідно до законодавства, зокрема статті 6 Паризької конвенції про охорону промислової власності. Текст вивіски не може містити мовних помилок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...