ОСТАННІ НОВИНИ

Ресторанам і барам потрібен буде дозвіл на трансляцію матчів Євро-2012?

Львівський портал

|

Закладам громадського харчування, які показують футбольні
матчі, необхідно буде отримувати дозвіл на трансляцію ігор чемпіонату
Євро-2012. Про це повідомила юрист патентно-юридичної агенції «Дубинський і
Ошарова» Катерина Москаленко. 

Відповідно до статті 48 статуту UEFA ексклюзивне право
транслювати і використовувати, а також дозволяти використання матчів, які
входять в юрисдикцію UEFA, як в прямому ефірі, так і в записі, в цілому або
частинами, належить цій організації та структурам, які входять до її складу. А
отже, первинними правами на трансляцію футбольних матчів володіє UEFA.

«З точки зору українського законодавства телевізійна
трансляція футбольного матчу є об´єктом суміжних прав і охороняється відповідно
до Цивільного кодексу України, а також спеціальним Законом « Про авторське
право та суміжні права». НТКУ належать майнові права організацій мовлення, у
тому числі виключне право дозволяти або забороняти іншим особам публічний показ
своїх програм шляхом трансляції та ретрансляції. Виходячи з положень Закону,
показ футбольного матчу Євро 2012 в закладах громадського харчування є
виключним майновим правом НТКУ, а отже може бути зроблений тільки за умови
отримання її дозволу», – каже Москаленко.

Право трансляції футбольних матчів Євро 2012 було надано
UEFA 24 телекомпаніям по всьому світу. 17 вересня 2009 UEFA оголосила про
укладення ексклюзивного договору з Національною телекомпанією України (НТКУ)
про право трансляції Євро 2012 в Україні. Згідно з ним, «Першому національному»
каналу надається ексклюзивне право транслювати і висвітлювати трансляцію всіх
(31) матчів чемпіонату. Подивитися матчі глядачі зможуть також використовуючи
мобільні телефони та інтернет.

Коментарі

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...