ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська облрада переповнена колишніми митниками-контрабандистами – нардеп

Львівський портал

|

Голова парламентської фракції «Реформи заради майбутнього» Ігор Рибаков вважає політичний тиск на керівництво Державної митної служби та Служби безпеки України спланованою кампанією, яка має на меті зупинити боротьбу з корупцією та наведення ладу у відомствах.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби фракції. Раніше у ЗМІ заявлялося про можливе звільнення Валерія Хорошковського та Ігоря Калєтника з посад голови СБУ та голови Держмитслужби.

«Уже вкотре поширюються повідомлення про підготовлюване звільнення В.Хорошковського та І.Калєтніка, – зазначив І.Рибаков. – При цьому в ЗМІ посилаються на якісь документів, що нібито готуються в Адміністрації президента України. Зокрема, майже півроку тому активно обговорювався подібний «витік» про начебто підготовлені укази щодо звільнення з посад Анатолія Могильова (міністра внутрішніх справ), І.Калєтніка та Миколи Литвина (голови Державної прикордонної служби). Проте ці прогнози так і залишилися плітками. Тепер ще й Львівська обласна рада на своїй сесії 9 березня 2011 року ухвалила звернення до президента з вимогою звільнити з посади І.Калєтніка, однак воно не містить жодного факту порушення закону та жодного переконливого обґрунтування».

На думку І.Рибакова, «єдиною причиною такої перебільшеної уваги обласних депутатів до Держмитслужби є запроваджена керівництвом ДМСУ та СБУ жорстка система управління відомствами».

«Десятки років по всій Україні, – цитує депутата прес-служба, – місцеві керівники створювали стійкі угруповання та налагоджували контрабандні канали (у тому числі медпрепаратів, тютюнових виробів, зброї та наркотиків), а на митницях керував місцевий криміналітет, який, стабільно отримуючи надприбутки від протиправної діяльності, забезпечив свою участь у місцевих та центральних владних структурах – як в правоохоронних, так і у виборних органах».
Коментуючи діяльність керівництва Держмитслужби, І.Рибаков зазначив, що "нині у Львівській обласній раді постраждалих від наведення ладу на митниці більше, ніж деінде, адже вона переповнена колишніми митниками-контрабандистами і корупціонерами, які прикриваються мандатами депутатів облради". "Їхнє фінансове благополуччя, сказав він, – опинилося під загрозою одразу після початку жорсткої боротьби митниці та Служби безпеки з правопорушниками на Львівській митниці".

Реклама партнерів

"Прийнявши рішення рекомендувати президенту України звільнити голову митниці, Львівська обласна рада надто явно проявила свою заінтересованість справами митниці та чітко дала зрозуміти суспільству: якщо на посаді залишиться І.Калєтнік, то деякі політичні сили (в особі їхніх лідерів), що підтримали вказане рішення, втратять джерела фінансування", – вважає лідер фракції «Реформи заради майбутнього. – Бо й справді, чому депутати Львівської облради демонструють такий підвищений інтерес до митниці? Хіба виборці доручали депутатам втручатись в роботу органів виконавчої влади? Адже без уваги залишаються першочергові, нагальні питання життя Львівської області та її населення».

На думку І.Рибакова, нині немає підстав для звільнення з посад голів СБУ та ДМСУ, "адже вони професійно виконують свої обов`язки та на гідному рівні забезпечують роботу підпорядкованих їм відомств". «Упевнений, – заявив він, – що президент України не потребує жодних порад, рекомендацій чи звернень щодо кадрових призначень тих осіб, яких він приймав на роботу й подальшу долю яких він уповноважений вирішувати особисто».

За словами І.Рибакова, тиск на керівництво Державної митної служби з боку зацікавлених політиків та посадовців "зумовлений виключно намаганням зупинити боротьбу, розгорнуту керівництвом митниці й небажанням окремих осіб втрачати давно налагоджені протиправні канали надходженні коштів". «Контрабандно-кримінальні угруповання, – заявив він, – використовуючи своїх представників у владі та методи «чорного піару», відстоюють власні фінансові інтереси».

УНІАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.