ОСТАННІ НОВИНИ

Перший рік президентства Януковича увійде в історію завдяки рекордним подорожчанням

Львівський портал

|

Перший рік президентства Віктора Януковича увійде в історію, як рік масового подорожчання основних харчів. Найбільше за цей період подорожчала гречка – ціна на цей продукт виросла більш ніж на 300%, пише "Дело". Причина такої динаміки – зниження врожаю гречки та відсутність в країні запасів цього продукту для боротьби з дефіцитом. Весь асортимент молочних продуктів подорожчав на 20-150% – ціни штовхали вгору подорожчання і дефіцит сировини на внутрішньому ринку, зовнішні фактори і необхідність переробників платити ПДВ до бюджету, в той час як раніше вони перенаправляли суму податку на закупівлю сировини.

Овочі подорожчали в середньому на 40%, капуста коштувала рекордні в історії України 7 гривень за кг.

Соняшникова олія, ціна на яку була однією з найстабільніших в Україну і майже весь рік трималася на рівні 10-11 гривень за літр, на початку 2011 року різко подорожчала до 16 гривень.

Хліб, завдяки жорсткому адміністративному регулюванню цього бізнесу місцевою владою, подорожчав у межах інфляції, додаючи до ціни 1% / місяць.

Алкоголь, за рік президентства Януковича, подорожчав в середньому на 21%, фрукти, офочі та чай – на 40%, картопля – на 30%, кондитерські вироби – на 20-40%.

Українська правда

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.